Kopma Çözülmedi

Yıllardır TurkNet kullanıyorum. Geçtiğimiz Ağustos ayından beri süre gelen yaklaşık 36 saatte bir kaç kez kendini tekrar eden PPPoE nin gitmesi ve 10 dakika ip alamaması sorunu ile karşı karşıyayım. Burada TurkNet çalışan konudan anlayan bir arkadaş çıkarda yardımcı olur diye yazıyorum. Online işlemlerden 10-15 kayıt açmama rağmen kimse sorunumu çözmek istemedi, ekipler geldiler incelediler ama hatayı hisleriyle çözüp hiçbir rapor almadan hiçbir teknik detaya bakmadan “binada bulunan F660 modeminiz arızalı, değişmesi lazım ama elimizde yok” diye kestirip attılar. Ne bir firmware update ne başka bir muadil cihaz ile değişim ne logları kontrol etme hiç bir işlem yapılmadı. Sokaktaki manavı çağırsam aynı yorumları o da yapardı. Neyse internetim yaklaşık 36 saatlik saykıllarda üst üste 15-30 dakika arayla, 10’ar dakikalığına giderek, birbirini izleyen 5-6 internet kopması yaşatıyor. Örneğin, aşağıda internetin gitmiş olduğu tarih ve dakika aralıklarını not ettim.
04.12.2023 kopmalar:
13.47 - 13.54
14.00 - 14.05
14.10 - 14.16
14.30 - 14.52
Evimde bulunan modemdeki(ZYXEL VMG8623-T50B) logları ilgili kişilere paylaşabilirim buraya metin olarak sığmadı. İşten anlayan bir TurkNet çalışanı yardımcı olur umarım.

Not: 1. konunun sonunda kayıt kapatıldığını görüyorum diye cevap gelmiş o yüzden tekrar açıyorum. Kayıdı sizler zaten ÇÖZMEDEN kapatıyorsunuz. Bundan önceki 15 kayıt öyle kapatıldığı gibi. 2 gün öncede ayrı bir sebepten açmıştım, internet tamamen gitmiş çünkü binadaki yenibir aboneye internet bağlamak için, benim port kablomun yerini değiştirmiş bilgili teknik arkadaşlar. Sonuç onda internet var ben de yoktu.

1 Beğeni

Selamlar @ErenSevindik, şu anda 2 gündür hizmetinizde kopma bulunmadığını görüyorum. Probleminiz devam ediyor ise kaydınız üzerinden bildirimde bulunmanızı rica ediyorum.

İlginç bir şekilde birkaç gündür kopma yaşamadım ama emin olmak istiyorum. Bir iki gün daha takip edicem sonuca göre size bilgi vereceğim sorunla ilgili bir başka veri de paylaşacağım lütfen konuyu kapatmayınız. Teşekkür ederim.

Bu haftasonu geçip geçmediğini bildireceğim bir kaçgündür evde yoktum. haftasonu da inceleyeceğim bilgi vereceğim.