Kırmızı ışık sabit yanıyor

28 Ekim sabah 8 den beri modemin internet ışığı sabit kırmızı yanıyor.Saat 11:00 de arıza bildirdik ve arıza halen devam ediyor.Sizi arıyacaz dendi kimse aramadı.Herhangi bir arıza ekibide gelmedi.Türknetin insafına bırakıldık.Sanki Bakü’den doğalgaz boru hattı çekiyonuzda o kadar uzun sürüyor.Kalkıpta kimse hizmetten felan bahsetmesin.Müşteri operatörü bile sesi kesik kesik gelirken,arızalarla ilgilenmesini beklemek saçmalık olur zaten.Ayrıca size 3 kişiyi abone yapmama rağmen gelecek ay fatura kesilmicek dendi yine normal fatura kesildi.Bu mu hizmet.Hizmet almak için para ödüyon karşılığı yok.Abonelikten çıkıyorum zaten.Farklı operatöre geçmek artık çok kolay farkındaysanız.

Selamlar @Rosem, hizmetiniz şu anda online durumda görünüyor. Probleminiz devam ediyor mu?

Ethernet kablolarını çıkarıp (takmadan) modemi kapatıp açmayı denediniz mı?
Ethernet kablolarında veya WAN ayarında sorun olabilir.

Yeni modem aldım,problem modemdedir diyerekten,kurulumu yaptım ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum…İnternet ışığı yeni modemde de sürekli kırmızı yanmakta.Hiçbir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşamıyoruz.Yardımcı olacak kimse varmı

Paket hızınız kaç Mbps ?

Merhaba,
Kurulumla ilgili bir sıkıntı var galiba dsl ışığı yanıyor internet ışığı kırmızı

Eski modemi fabrika ayarlarına almadıysanız yani önceki çalışan ayarları duruyorsa Ethernet kablolarını takmadan Wifi üzerinden bağlantıyı kontrol edin. Ethernet kablolarında veya kablonun bağlı olduğu cihazlarda sorun olduğunda bu sorun yaşanır.

Buradaki önerileri ve nette araştırdığım önerileri uyguladım internet ışığı sabit kırmızı yanıyor.Kablo bağlantılarını kontrol ettim,modem ayarlarını netten takip ederek yaptım yine olmadı.Eski modemimdeki sorun yeni modemde de devam ediyor.Sorunun modemde olmadığı aşikar.Dışardan gelen hatta da TurkNet sorun yok diye mesaj atıyor,gerçi kontrole hiçbir ekip felanda gelmesede…Bir çok bağlantı sorunu yaşadım,yanlış bağlantı,spiker sorunu,adsl kablo sorunu vs vs…hepsi bi şekilde çözüldü.Ama bu internet ışığının sabit kırmızı yanması ilk defa başıma geliyor.

Problemim çözüldü,modem ayarlarını yanlış yapmışım.Şuan internet yeşile döndü.Yardımcı olan herkese teşekkürler.