Keenetic Modemlerde IPv6 ayarları nasıl yapılır?

Aynı modemi kullanıyorum. IPv6 tanımlaması yapıldı. Modem IPv6 adresi alıyor fakat bende IPv6 üzerinden çıkış yapamıyorum. Sorun modem de mi? yoksa TurkNet tarafında mı? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Konuyu hortlatmak gibi olacak fakat ben de keenetic kullanıyorum. TurkNet’ten ipv6’yı açmalarını istedim onlar da açtılar.
Modemde ipv6 bileşenini etkinleştirdim. Modem arayüzünde ipv6 aktif görünüyor. Macbook’umda da ipv6’yı otomatik modda aktifleştirdim. Fakat halen ipv6 test ettiğimde inaktif görünüyor. Sebebi ne olabilir?

Wifiyi sıfırla tekrardan bağlantı kur bak düzelir mi…

Bu yöntem keenetic modemi olanlar için mi önerdiniz?

1 Beğeni

Modemi değil bağlanan cihazı sıfırlayın diyorum…

Ne yazık ki, herşeyi yapmama rağmen, bir türlü ipv6 almaya muvaffak olamadım. Modemi komple baştan kurdum. En son sürüme güncelledim vs. vs. vs…

Merhaba daha önceden ipv6 talebim oldu ve tanımlama yapıldı. Tanımlama yapıldığı zaman modemim asus dsl-ac55u idi. Daha sonra modemi değiştirdim ve Keenetic extra dsle geçtim. Şu an ipv6yı ayarlardan açtım. Tekrar ipv6 talep etmem gerekiyor mu. Yoksa belirli bir sürede ipv6 tanımlaması tekrar yapılır mı.

Bende de keenetic Viva var. Komut olarak ipv6 üzerinden port açmaz isem dışarıdan erişemiyorum cihazlara.

Blok-alıntı ipv6 static ‹protocol› [ ‹interface› ] ‹mac› ‹port›

bu komutla port açtıktan sonra erişimde problem yok fakat sadece ipv6 aktif edip başka ayar yapmayanlar nasıl cihazlara erişiyorlar acaba? Bu arada dışarıda kullandığım cihazlarda da ipv6 mevcut.

Valla dışarıdan içeriye erişmek isteyen benden başka bir sizi gördüm. Gerçi modemim farklı ancak Port açmadan erişemezsiniz. Eğer erişen varsa güvenlik duvarı kapalıdır ki bu evin kapısını açık bırakmaktan farklı değil. Hatta ping bile kapalı olmalı. Yaptığınız şey doğru.

Arkadaşlar hepinize selam. Bende keenetic bir modemle katıldım aranıza :stuck_out_tongue: bendeki ipv6 sorunu halen devam etmekte. modem arayüzünde ipv6 ve DNS adreslerini görebiliyorum fakat hiç bir sitede dogrulayamadim. Birde sadece bilgisayarlar ilemi bağlanabiliyor uz ipv6 ya? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Herkese iyi bayramlar.

Modeme bağlanan her cihaz kendine ait ipv6 adresi internete çıkış yapar.
Modem arayüzünden ipv6.google.com a ping atmayı deneyin. Başarılı ise modem ayarlarını ve cihazları tekrar kontrol etmeniz gerekir.

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Ama modem üzerindeki tanılama bölümünden de paket loss diyor. Atmıyor. Fakat dediğim gibi vdsl bölümünde ipv6 adresi ve assagisinda yazan DNS lerdede ipv6 dnsleri gözüküyor cihazda.

2022 Temmuz’undan bildiriyorum. Modemimde ipv6 aktif, bilgisayasarımda aktif. Ama sorgulamalarda halen ipv6 desteklenmediği yazıyor. Modem keenetic extra dsl. Sorunu aşabilenler varsa bizi de aydınlatırlarsa sevinirim.

Valla oraya da yazdım ama “Biz ipv6 vermişiz, bakın modeminiz de almış görüyorsunuz” demişlerdi. Yani tekrar yazıp ön eki değiştirmelerini mi isteyeyim?

Bu ip6 yolundaki yer bende de fe80::be4a şeklinde sorun bu mu yani beta ipv6 sanırım. Cihaz xiaomi ax1800 testleri geçemiyorum, keeneticde geçiyordu ama cihazlara da dağıtıyordu.

Yerel IP ler fe80… ile başlar, dış IP ler ise 2a02… şeklinde size verilen ön ek ile başlar ve dış IP lerin ilk yarısı tüm cihazlarınızda aynıdır, son kısmı farklıdır.

1 Beğeni

Destek kaydı açtım dün ipv6 yenilenmesi için gün içinde tekrar dönüceklerdi dönmediler, yarın döneceğiz yazdılar, sabah yine yarın döneceğiz yazmışlar. Durum acil ipv6 değişince yine olmazsa ürünü iade edeceğim iade sürem doluyor demiştim hiç mi değişmez bu teknik destek ne zaman işim düşse ya haftalar ya aylarca uğraşıyorum.

1 Beğeni

Merhabalar, destek kaydınızın numarasını benimle paylaşırsanız incelemek ve yardımcı olmak isterim :raising_hand_man:

54163406 tekrar dönüş olmayınca cihazı söktüm sıfırladım ilgilenecekseniz kurayım geri bugün iade etmeyi düşünüyordum.

Konunun amacından sapmaması ve uzamaması adına özel mesaj üzerinden iletişime geçiyorum.

1 Beğeni