Keenetic Modemlerde IPv6 ayarları nasıl yapılır?

Keenetic Modemlerde IPv6 kurulumu

1- Öncelikle 192.168.1.1 adresine girip bilgilerinizle giriş yapmanız gerekir.

1

2- Keenetic modemlerde çoğunlukla IPv6 modülü kurulu olarak gelmediğinden dolayı bu modülü biz kuracağız. Sol üstteki 3 noktaya basıp Yönetim>Sistem ayarları bölmesine basın.

2

3- Karşımızdaki çıkan sayfada Bileşen seçenekleri bölümüne tıklayacağız.

3

4- Karşımıza çıkan sayfada üstteki arama çubuğuna IPv6 yazıp sağındaki tuşa basacağız. Sonrasında aşağıda çıkan güncelleştirmeyi yükleyin butonuna basın.

4

5- Modeminiz yeniden başladıktan sonra ilk aşamadaki yaptığınızın aynısını yapıp ana menüde üç noktaya basın ve karşınıza çıkan menüde Internet>VDSL/ADSL bağlantısı menüsüne girin.

5

6- Aşağıya inip ISS Kimlik doğrulama bölümüne gelip gelişmiş ayarları göster butonuna basın. Sonrasında IPv6 kullan’ı etkinleştirip kaydedin.
image

Bu işlemler bittikten sonra ipv6-test.com ya da IPv6test.google.com üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Her şeye rağmen IPv6 çalışmıyorsa konu altında konuşabiliriz.

Keenetic’ten farklı bir marka modeminiz var ise

>Modemde IPv6 ayarları nasıl yapılır?

4 Beğeni

Yaptım herşeyi ama hala ipv6 yok gözüküyor

Keenetic modem hepsinde ipv6 herkese verildi mi faydası nedir

bu kullanabildigim anlamına mı geliyor

test sitesinden bakabilirmisin hocam

Link varmı nereden bakacagımı bilmiyorum

https://ipv6-test.com/ buyurun hocam ss atarsanız sevinirim.

hayırlı olsun hocam ipv6 tanımlamanız yapılmış ve çıkış alabiliyorsunuz.

1 Beğeni

Olmuşmu sizce hocam…

Çok teşekkür ediyorum…

1 Beğeni

IPv6 tanımlaması tüm kullanıcılara mı yoksa sadece forum üzerinden başvuru yapılan test denemesine katılan abonelere mi yapıldı?

Form üzerinden teste başvuran kullanıcılara not: başvurular baya önce bitti

2 Beğeni

Başvuru yapan test kullanıcılarına veriliyor fakat hepsine verilmedi henüz. Ben test kullanıcısıyım fakat ipv6 tanımlamam yapılmadı hala

1 Beğeni

Ben o kampanya yı Tam zamanında yakaladım ipv6 ne oldugunu ne işime yarayacağını bile bilmeden:)

Ben halen alamıyorum :sleepy:

Merhabalar, ben de gönüllü
listesindeydim ve gerekli yönlendirmeleri yaptım ancak olmadı maalesef :frowning:

IPv6 yararı var mı ? Ping sürelerinde düşüş vb

Bildiğim kadarıyla ip havuzu dışında olduğunuzdan ping sürelerinde ufak bir miktar düşüş olabilir.

Bakın yok bende keşke olsa