Keenetic Modem ve ipv6

Keenetic modem kullanıp ipv6 atandığı halde test sitelerinde bir türlü onay alamadım. Keenetic marka modem kullanıp da bu işlemleri gerçekleştiren varsa yardımcı olabilir mi?

2 Beğeni

Modem arayüzünü paylaşabilirsiniz dostum.

Bende de aynı problem vardı ve kendiliğinden düzelmişti :thinking:

1 Beğeni

Hocam dns atadınız mı yoksa sadece ipv6 kutusunu tikleyip bıraktınız mı ?

1 Beğeni

Dns atamadım, Ip ayarları ve iss kimlik doğrulamasındaki tikler açıktı.

Bende aynısını yaptım. Oradaki kutudaki tiki seçtim. Ama bir türlü geçemedim.

Dns denediniz mi
Komut arayüzünden eklenebiliyor
“ipv6 name-server ADRES”

Silmek için
“no ipv6 name-server ADRES”

Not: işlemlerden sonra “system configuration save” yazın.

Ayrıca

interface PPPoE0 no ipv6 name-servers auto

yazarak İSS tarafından verilen ipv6 dns’ler yoksayılabilir. Sonrasında

system configuration save

yazmayı unutmayın.

3 Beğeni

Ayarların son hali böyle. Doğru yaptığıma inanıyorum. Ama test sonucunda hala bağlantı gözükmüyor. @Murat042, @cat174

Ayarlar doğru sorun görünmüyor.

Olması lazım modemi yeniden başlatıp deneyin bir daha.

hocam malesef bazı kullanıcılarda bu sorun var ben farklı bir modem kullanıyorum ancak sorun devam ediyor bende.

Sizde IPv6 yolu aktif değil

resim

Yorumda görsel ekledim bakarmısınız.
Sizde durum nedir.

buyurun hocam hepsi var ama ipv6 test siteinde yok yazıyor modemi sadece ipv6 olarak kuruyorum gene çıkış yok

Siz yukarda tarif edilen gibi dns yazmayı deneyin. Ve ipv4 kapatmadan kullanın. Çünkü ipv4 üzerinden ipv6 kullanılıyor. Henüz tamamen ipv6 kullanacağımız günler gelmedi.

hocam 40 kez dns deiştirdim türk. net den emre bey sağolsun sürekli arayıp ilgilendi pc ye bağlandı o birçok ayar yaptı ama sonuç başarısız bakalım ilgileniyoruz dediler.

O zaman beta test sürecinin bitmesini ve tüm abonelerin kulanımına sunulmasını bekleyin ozaman daha sorunsuz kullanmak mümkün olacaktır.

Çözüm Çok Basit CGNat Havuzuna Girdiğiniz Zaman IPv6 Kullanamazsınız statik ip adresi alırsanın IPv6 aktif olacaktır.

Yanlış cevap aksine statik ip alırsa ipv6 ya geçmiyor ipv4 veriyor bizzat denedim