Keenetic Modem Turuncu Işık Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Keenetic Omni DSL N300 kullanıyorum. Gün içerisinde çoğu kez modemde turuncu ışık yanıyor. Belirli saatlerde de oluyor. Mesela saat 12 de gece 12 de. Işık yandığında o an yaptığım işe devam edebiliyorum fakat başka bir şey yapmak istediğimde internet bağlantısı yokmuş gibi oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1 Beğeni

Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum. Aslında sorun denemez ama Keenetic Teknik Destek den aldığım cevap bu sekilde dir.

2 Beğeni

Bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor ya. Umarım bunu farklı bir hale getirirlerde kesinti yaşamayız.

Teknik destek den, modemin bulut güncellemesini arka planda yapmasını istedim fakat olumlu sonuç alamadım. Kesinti yaşanmıyor bu arada bende çok sık oluyor o sırada oyun oynayıp indirme yapabiliyorum, sadece görseli etkiliyor.

1 Beğeni

Bende kesintiymiş gibi oluyor. Turuncu ışık yandığında Chrome da 1 sekme açıksa orda sorun yok. İkinci sekmede bağlantı yokmuş gibi hata veriyor. Bu nedendir sizce? Eski konulara baktım ama DNS kullanılması önerilmiş. Şu anda kullanmıyorum ama kullanırsam bir etkisi olur mu?

Kullanırsanız daha iyi olur. Cloudflare dns öneririm.
1.1.1.1
1.0.0.1

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Modem için önerdiğiniz bir ayar var mı? Normal kurulumla yaptığım gibi kullanıyorum. Hat değerlerim de böyle.Adsız

Wifi analyzer programi ile bos kanal bulup wifi kanalını degistirebilirsiniz. Başka da yapılacak pek birşey yok.

1 Beğeni

Anladım. Teşekkürler Hakan yardımcı olduğun için.

1 Beğeni