Keenetic Modem Kopma- Işık Sorunu

İyi aksamlar arkadaşlar, yakın zamanda mahallemize vdsl hizmeti geleceği icin bugün keenetic extra dsl modemini aldım, sabah kurdugumda sıkıntı yoktu ama akşam 8’den sonra 5 dakikada bir dsl ışığı kırmızı yanıp duruyor beş saniye sonra yeşile dönüyor yani kopma problemi yaşıyorum, modemi resetleyip yeni kurulum yaptım yine aynı problem, adsl kullanıcısıyım diye mi bunlar oluyor acaba, önceden kullandığım airties modemi taktıgımda onda böyle bir problem yaşamıyorum internet sorunsuz çalışıyor. Forumda aynı sorunu yaşayanlar olmuş modem ayarlarından sra tikini kaldırdım işe yarar gibi oldu ama sonra yine aynı sıkıntı devam etti. Ne yapmam lazım arkadaslar yardımcı olur musunuz modemi aldım diye pisman oldum sanki, sizce düzeltilebilecek bir problem mi

Buradaki gibi dener misiniz bir de?

1 Beğeni

Teşekkür ederim deneyeceğim🙏

1 Beğeni

Resimdeki ayarlar doğrudur. Tam bu şekilde yapılmalı.

Benim internet adsl ama oradan adsl seçip ayarları böyle mi yapmalıyım

1 Beğeni

Evet adsl ise adsl seçin tabii

1 Beğeni

Maalesef sorunum devam ediyor, modemin ayarlarında mı sorun var yoksa modemin kendisin de mi sorun var anlamıyorum. Keenetic modemi kullanmadan önce airties modemimde 12 gün boyunca kesinti yaşamamıştım, dün keenetic modemi kullanmaya başladıgımdan beri saatte 1 internet gidip geliyor.
Forumdaki arkadaşların önerisiyle dsl ayarını bu şekil yaptım, yanlış yaptıgım bir yer mi var

DNS den dolayı da olabilir. TurkNet DNS ile deneyin bir de bu yeni ayarlarla.

TurkNet’in dns si nedir

Kendiniz yazmış olduğunuz 1.1.1.1 1.0.0.1 Dnsyi silip DNS yi yoksay yazan yerdeki tiki kaldırıp kaydedin.

1 Beğeni

Adsl de güncelleme sembollerini kapatıp deneyin.

1 Beğeni

Merhaba, bağlantı önceliği kısmında yedek bağlantı gözüküyor mu ve yazılım sürümü nedir ?

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkürler, ne yaptıysam sorunu çözememiştim modemi sattım. 2014 model airties modemde hiç bir sorun olmuyordu abartısız söylüyorum 15 gün kesilmeden internetimi kullandıgımı bilirim, mahallemize vdsl altyapı geleceği için o kadar para verip bu modemi aldım beni hüsrana uğrattı

1 Beğeni

En son sürüm yüklüydü. Ne yaptıysam kopma sorununu çözemedim maalesef bu sebeple modemi sattım

SNR değeriniz kaç? 31 zayıflamanız var. SNR değeriniz 8 falansa arttırmayı deneyin.

Önerilen bütün ayarları yapmıştım, hiçbiri çözüm olmadı, snr değerlerini falan airties modemde hic ayarlamama gerek bile yoktu tak kullan yapıyordum, keenetic cidden ugrastırdı nihayetinde modemi sattım