Keenetic modem ipv6 aktifleştirme

Merhaba arkadaşlar, türknet mail atmıştım. Sagolsunlar ipv6 atamanız yapıldı diye mesaj attılar. Keenetic omni modem kullanıyorum. Bileşenler kısmından ipv6 yüklemem gerek lakin o arada diğer yüklü şeyleri tekrar yükleyecek sanırım. Kısacası tam nasıl yapılacak bilmiyorum, takıldığım noktolar var yardımcı olur musunuz.

Bu konuyu görmemiştim. Bu konuda denielenleri yaptım. Sanırım ipv6 aktif oldu ? Fakat oim teknik bilgiler de ip gözükmüyor normal mi ? Doğru yapmışmıyım ?

Oim de gözükmüyor. İpv6 nız çalışıyor hayırlı olsun.

1 Beğeni

Nperf de test falan yapar iken ipv6 kullanılamıyor diyor ? Birde 16 ms alır iken 18 ms e çıktık :smiley:

1 Beğeni

Tam stabil olmaya bilir

ipv6 geçenler şahane diyor diye, yok şöyle oldu böyle oldu diyenler var diye şey ettikdi:D Yoksa kendmizi bu kadar yırtmazdık:D Zaten ms yüzünden canım sıkkın :smiley:

1 Beğeni

türkiyede ilk türknet çıkardı ipv6 yı sence :slight_smile: türkiye deki sunucular buna ayak uydurabilir mi daha bazı ıss lerde açık değil.

Orası tabiki iyle :smiley: ben ms sorunu yani routing problemi yaşıyorum da :smiley: Faydası olur diye şey ettim di:D ama alakası var mı bilmiyorum ama ipv4 yapınca önemsiz de olsa crc yiyorum. ipv6 aktif edince crc yemiyorum ne alakaysa :smiley:

1 Beğeni

ipv6 seni direk milyonlarca ip atanan yere açıyor. içinde kaybolursun okadar çok ip ataması var. :wink: başka kişilerle yakın ip adresi almıyorsun faydası.

benim modem ipv6 tam aktif edebilecek güncelleme olsa yapacam. testlerde çıkmıyor.

1 Beğeni

ıpv6 altyapıda olmanın insanoğluna şu an faydası var mı gençler

Yaklaşık 30 dk olucak sanırım, ben şuan için bir fayda göremedim. Pingim aynı. 1 2 ms artmıştı ama düzene oturdu. Yok hızım artıyor vs diyenler, yalan atıyormuş sanırım. Bende öyle birşey olmadı. Şuan için hiç bir fayda görmedim. Zamanla + sı olur mu bilemem tabiki.

o halde devam ipv4e mehdi başgan

1 Beğeni

Sen yinede takipte kal kardeşim :smiley: çünkü daha yeni yeni deneyimliyorum. Farkına varmadğım bir artısı vardır belki.

1 Beğeni

banada mail geldide modemde aktif edemedim. sen deneyimle başgan güzel yanını yakalarsan yazarsın ona göre uğraşırız bizde :smiley:

Modem ne kullanıyorsun ki ?

1 Beğeni

asus dsl51 kullanıyorum başgan

ayarlanmıyor mu ki onda ipv6 ?

açıyorum ama olmiyi :pleading_face::pleading_face:

Allah Allah çok ilginç…

1 Beğeni

hayırlısı nasip başgan …

1 Beğeni