Keenetic hero dsl Wifi problemi

Selamlar öncelikle.Modem ayarıyla ilgili bir sorunmu anlamadım pek ama kısaca anlatıyım.Telefonla Wifi bağlandığım zaman mesela Twitch’te yayın izliyorum 1080p60fps seçeneğini seçiyorum 1-2 dakika sonra donuyor ve 5 dakikada bir kere oluyor bu sonra otomatiğe alıyorum çözünürlüğü kendi seçsin diye bazen 1080p oluyor sonra 160p oluyor sonra 360p oluyor ama sürekli değişiyor sorunu çözemedim yardımcı olabilicek varmı acaba.

Vpn ile deneyin bjrde Twitch izlemeyi

Telefonunuza kuracağınız (eğer android ise) wi-fi sinyal test uygulaması ile wifi gücünün grafiğini izleyin.

Normal Vpn ilemi yoksa modemdeki vpn mi?

Iphone kullaniyorum malesef🤷🏻‍♂️

Modemi resetlemeyi deneyin belki çözülür sorun

Surekli resetliyorum yine ayni. Acaba modemmi arizali

1. Farklı kablosu & kablosuz cihazlar ile deneyin onlarda durum ne gözlemleyin.

2. Kablolu cihazlarda sorun yoksa ve sadece kablosuz cihazlarda sorun varsa modem wifi ayarlarınızı gözden geçirin.

3. Hem kablolu hem de kablosuz sorun varsa Twitch taraflı veya ISP bandwidth throttling olabilir bu yüzden VPN açıp deneyin veya farklı ISP pppoe si ile deneme yapın.

Ayrıca reklam engelleyici kullanıyorsanız, Twitch de reklam çıktığında video donacaktır & siyah ekran göreceksinizdir. Reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın.

1 Beğeni