Keenetic Extra Dsl Wifi 5 Ghz Sorunu

Merhaba
ben modeme reset atınca elektriği kesip geri takınca telefonum wifi 5ghz bağlanmıyor kaydedildi yazıyor bağlanmıyor ama gidip ismini değişince düzeliyor sorunsuz bağlanıyor

Kanal otodaysa ondan oluyordur dfs kanallarda 1 dk güvenlik taraması yapıyor.

1 Beğeni

otoda değil 36 seçili keenetic müşteri temsilcisi bağlanıp ayarladı

Bu cihazın 5ghz performansı çok kötü, kanal 44 dışında stabil kanalı yok, en stabil olan bu kanal 2.4ghz’i gibi çalışıyor sayılır, diğer tüm kanallarınn ise hızla alakalı sorunu var, tepe hıza ulaşılamıyor (çevremde 5ghz de 2 cihaz görünüyor ve her 2 cihazda kanal 36 kullanıyor, bana olan çekim mesafeleri ise (rssi) -85 ile -92 olrk görülüyor,) tüm kanallarını (DFS dahil) tek,tek denedim, hepsi önce 93-95mbite vurup, hızı geri düşürüyo 68-70 lere, sonra 80/85 i pek aşamıycak şekilde, 75-83 arası dans ediyo (modemin dibinede gelsem aynı hareketi çekiyorlar,) 2.4ghz de ise gayet stabil olrk 90mbite kadar ilginç bir şekile yürüyo, fakat her 2 band ta da upload tarafıda sıkıntılı, orada da max hıza ulaşamıyo, (üstelik lk kurulumda direk 2.4ghz i kapatıp bandları ayırıp ne kadar 2.4 ve 5ghz arası geçiş ayarı varsa da kapamıştım) evdeki tüm telefonlar, ax201 li laptop, ax200 lü masaüstü pc, t4u plus lı ofis pc filan hepsinde bu 5 ghz sıkıntısı aynı şekilde, kısaca bana göre şu hâliyle 5ghz i direk çöp, çıkalı 1 sene olmuş, bunca güncelleme gelmiş ama hâlen mi 5ghz de statbilite kazanamamış anlamadım, 2.4ghz deki stabilitesi ise 5Ghz den daha iyi, beni en çok şaşırtan durum da bu oldu, böyle olduğunu bilsem 5ghz router ımı vermez direk omni dsl i alırdım.