Keenetic Extra DSL bilgi

Ben iyi ya da kötü ya da bildiğim marka var demedim yanlış anlaşılma olmasın. Tam tersi hiç bilgim yok diyorum. Yorumlara bakıyorum, incelemelere bakıyorum. Bir karışıklık söz konusu. Kimisi bu çok iyi, şu özelliği çok iyi diyip işlemciye gelince modem seçerken bunu araştırmakta fayda var demiş. Ne yani iyi mi kötü mü onu de bari değil mi? … Keenetic bana Apple gibi geliyor şuan. Kafa karışıklığı yok, çok fazla model yok. Arayüz mükemmel. Özellikler yeterli. Söylediklerini yapıyorsa ne ala. Tabi Apple gibi geliyor diyerek AVM FRITZ!Box, DrayTek gibi profosyonel markaları çöp konumuna taşımıyorum sadece ev kullanıcısı için bence mükemmeller…

1 Beğeni

SNR 11dB’ de 88mb alırken 8 veya 1dB’de sonuç değişmediğini söylemişti bir kullanıcı/moderatör bu tarz duruma sahip kullanıcılar ile karşılaştım, modem de SNR ayarlaması Teorik olarak yanlış gösterebiliyor. dediğiniz gibi DSLAM ile yazılım uyumsuzluğu kaynaklı bir durum da olabilir, dolaylı olarak modemin yazılımsal bir problemleriyle karşılaşabiliriz.

https://forum.turk.net/t/vdsl-degerlerim-nasil/11787/25
NOT: Bu postlar daha önce yaşanmış olaylar fakat, şu an düzeltildiyse haberim yok.
TAVSİYEM: ASUS AC750/51 veya Keenetic Extra DSL alabilirsiniz.

Eski portumda bende 0 snr le kullanıyordum modem 2 snr alıyordu . 0 10 snr arası hızım hep 100 olurdu ne kopma ne hız düşmesi olmuyordu şimdi 4 te kullanıyorum 4 üstüne çıkarsam hız düşüyor hep 8 standart ayarda 86 yı geçemiyorum boş yere portumun değiştirilmesine neden 2 buçuk ay beni süründüren o iş bilmez temsilcinin kulaklarını çınlatıyorum buradan.

Extra dsl modemi geçen hafta aldın 40 45 lerde olan pingim fırladı online oyun oynayamadım ıp tvde donmalar oldu anlatıldığı kadar üstün bir ürün olmadıgını test ettim airties air 5760 modemime geri döndüm

2 Beğeni

Yanlış anlamayın hocam ama gerekli ayarları yaptıktan sonra Extra Dsl gayet iyi modemdir. Düzgün konumlandırma ve ayarlamalar sonrası sorunlarınız ortadan kalkacaktır büyük ihtimal. Telegram üzerinde bulunan Keenetic grubundan tüm sorularınızı sorup gerekli yardımı alabilirsiniz.

O gruba üye idim detaylara baktıktan sonra zaten ürünü aldım yüzlerce video izledim her hat için uygun olmadıgını gördüm

1 Beğeni

Her hat için belirli ayarlar vardır. DSLAM chipsetine göre bile ayarlar fark ediyor.

O zaman son kullanıcıya hitap etmiyor diyebiliriz. :person_shrugging:

1 Beğeni

Neden araya adam sokuyorsunuz ki online işlem merkezi gayet anlaşılır basit ve kolay seçilebilir şekilde, aynı şekilde sesli yanıt servisi de kusursuz çalışıyor diye biliyorum.

1 Beğeni

Müşteri temsilcisi ile teknik destek personeli farklı eğitimler alırlar. Bunu anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Kaldı ki abonenin de zayıflama, snr, sinyal kaybı gibi değerleri bilmesi şart değil. Sadece modem kurulumunu yapıp WiFi şifresini girip internet e çıkması yeterlidir. Modemi fişe taktığı zaman kurulum sonrası onlarca ayar yapması gerekir ise ve bu alt menülerde daha da karmaşık bir hâl alıyor ise savunmanın anlamı yok diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Bunun için digital müşteri deneyimini kullanan bir sistem kurmuş TurkNet eksikler de geri dönüşler ile tamamlanır ve tamamlanıyor. İlla birileri ile konuşacağım diyen aboneler için de alternatif internet servis sağlayıcı ler mevcut :person_shrugging:

En son gördüğüm modemden verim alamayan kişi,
Modemi çamaşır makinesi ile dolap arasındaki 10 cm lik boşluğa sokmuş idi.

Çekmiyor çekmiyor diye, forumlarda yazıyor idi :smiley:

1 Beğeni

TurkNet in bu aralar pingleri berbat ötesi.

Dakikası dakikasını tutmuyor…

İstanbul a 67ms yakışmıyor… Gun içinde 500 kere ping değişiyor

Aynı dolaptaki TT adsl kullanıcısı 31 MS alıyor…

Konuşmak ya da yazmak sorun değilki daha bugün arıza bildirim daha ne yazdığımı düzgünce okumuyorlar. Diyorum ki telekoma ev telefonu kullandığımı da bildirin hep bozuyorlar ev telefonunu çünkü. Birde hattım fast modda bu benim için önemli bozulmasını istemiyorum. Arayan temsilci telefonda da arızanız olduğunu yazmışsınız diyor. İşlem sonucu fast moddan çıkabilirsin çıkarsada müdahale edemeyiz diyorlar türktelekoma açtığınız arıza kaydını kapatın o zaman bozulunca müdahale etmiycekseniz dedim oda kapanmamış.

Yurtdışı çıkışlarında bir sıkıntı var. Ben 55 ping alıyordum CS GO’da şuanda 85 ping alıyorum :frowning: Bir de eğer hattınız interleaved ise 20 ping daha fazla alırsınız. Benim Fastpath’de ama durum bu şekilde.

Hattım fastpath,

Tracert da ilk Hopa 4 ms de ulaşmışım, intervaeled da bu süre min 15 20 MS oluyor

4.5 MS ile İstanbul dan çıkıyorum zaten, l2 hoplarda bir anormallik var. Valve pingi 3 ay önceye kadar 40 MS idi.

Yükselttiler, eski haline döndürmüyorlar geri…

Ne gibi ayar yapmamız gerek ? Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

Pppoe kullanıcı adı ve şifreni girmelisin en basitinden.
Vlan 35 olduğundan emin olmalısın gibi.

1 Beğeni