Keenetic Extra DSL bilgi

Keenetic Extra DSL almayı düşünüyorum keenetic yerine daha uygun tercih edebileceğim başka modem var mıdır ? Pişman olur muyum kullananlar bi sorun yaşadı mı ? Yanıtlarınızı bekliyorum.

Kullananlar sorun yaşamıyor. Bende kullanıyorum ve gayet güzel bir modem. Alternatif olarak Online İşlemler den Zyxel VMG8623 de alabilirsiniz. Fakat arayüz ve ek özellikler bakımından Keenetic benim için bir adım öndedir.

Teşekkkürler yanıtınız için

1 Beğeni

Keenetic extra dsl geçen ay aldım güzel modem ama üst gri kısımda renk attı onun dışında bi sorunu yok.

Aynı modemden yeni aldım ben de. Özellikleri, paneli ve wifi çekiş gücü çok iyi. Tam test edemedim ama torrent kullanınca cpu kullanımı çok artıyor. Bütçeniz varsa bir üst model iyi olabilir bu açıdan.

Keenetic Extra’nın özellikleri anlat, anlat bitmiyor. Tavsiye ederim.

1 Beğeni

Donanım olarak zyxel 8623, yazılım olarak keenetic extra dsl

1 Beğeni

Merhaba fiber int demi kullanıyorsunuz

Renk atması da aşırı ısındığını gösteriyor sanırım

1 Beğeni

Hayır VDSL de kullanıyorum.

Fiber için Viva, Giga veya Ultra sürümlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yeni çıkan Keenetic Hero DSL modelini de fiber için kullanabilirsiniz. Keenetic Hero DSL’in farkı hem fiber hem de xDSL’i desteklemesidir. Kısaca Gigabit portu olan sürümleri tercih edebilirsiniz.

Fiber için keenetic extra olmuyormu alışveriş sitelerinde hep oluyor diye yazmışlar benimde net bi bilgim yok konu hakkında ne alsam diye düşünüyorum türktelekom altyapı fiber var küçük bi cihazla modem var internetimde TurkNet fiber 100 mbsp yardımcı olurmusunuz 5 ghz de yakın mesafe iyi 2.4 g de evin içinde son odalarda düşüş yaşıyorum

Fiber için olur ama performansı tam alamazsınız. O nedenle önermem. Extra DSL’in ethernet portu max 100Mbps destekliyor. Yani tam %100 performans sunamaz size. İleride özellikle fiber ile daha yüksek hızlar alınabildiği zaman siz Extra DSL’in 100 Mbps lik portu sebebiyle bu yüksek hızlara ulaşamamış olacaksınız. O nedenle önerim Gigabit portlu bir router almanız. Keenetic tarafında da bu Viva, Giga, Ultra ve Hero DSL sürümlerinde mevcut. Ben Viva sürümünü kullanıyorum. DSL ile fiyatı aynı gibi. Sadece Viva da DSL portu yok ama gigabit ethernet mevcut. Fiberde de zaten sizin için önemli olan ethernet WAN portu.

Bu viva olanı modem olarak kullanabilirim demi

Hayır. O bildiğim kadarıyla router. Gpon sonrası dağıtıcı olarak kullanabilirsiniz.

Bütçene göre ultra, giga, hero dsl, viva alabilirsiniz. Modem lazım değil sana şuanda router lazım. Sana önerim bütçe yoksa viva, varsa giga veya hero dsl.

Kötü demiyorum fakat, bazı kullanıcıların değerlerin de sapma/yanlış değerler gördüm.

Altyapınız Xdsl mi? Keenetic te yanlış olmaz bu arada. Dslam ile bazen anlaşma sıkıntısı yaşıyor. Her güncelleme de dsl sürümü buna göre düzenleniyor optimize oluyor.

Ben de düşünüyorum bu modemi ama herkesin gördüğü gibi bu modemi çok fazla öven, tavsiye edern kısaca reklamını yapan kişi var. Ayrıca çok fazla alan kişi de var. Bazı tanıtım videolarında modemin çipi önemli, keenetic modemde xx çipi kullanılıyor buna dikkat etmek lazım denmiş ama bu iyi mi kötü mü o söylenmemiş… Benim gibi modemler konusunda bilgisi olmayan birisi için çok karışık bir durum.

1 Beğeni

Tamam hocam siz bildiğiniz markayı alın.