Kapasite hızı

Merhaba 94mbps port hızım var ama tanımlı 78 santrale 30 metre mesafede olmama rağmen aradaki kayıp fazla dslam kilidi olabilir mi hattimda

Modem 8 SNR’da 78 Mbps hız ile buluşmuş eğer modeminizde SNR ayarı yapılabiliyor ise SNR düşürüp daha yüksek hıza çıkabilirsiniz ancak kopma yaşanabilir.

Hayır ayar yok ama bence bu kayıp çok fazla millet 90mbps port hızıyla 85-88mbps tanımlı kullanıyor benim 94 mbps var 78 tanımlı

Kardeşim sen kontrol ettirsene dslam kilidi var mı baksınlar

Hattınız 100 tanımlaysa yapabileceği birşey yok dostum. Snr 8 sınır olarak kabul edilir. Hat zayıflama yüksek olsaydı belki olabilirdi . Hat zayıflamanız çok iyi

Bende bunu diyorum zayıflama çok iyi sıkıntı yok neden daha yüksek hız olmuyor 90 mbps e 85 alan nasıl alıyor

Maalesef her hatta aynı şekilde sonuç alınamıyor, iç hat kablo kalitesi , port vb. etkenlerden dolayı kapasitede sağlanan tam hızı alamayabilirsiniz. Hattınızda DSLAM kilidi mevcut değil.

Dslam kilidi olup olmadığını nasıl anladınız bende elektrik elektronik sistemleri teknisyeniyim aynı zamanda internet hattı hizmetleri ve teknik destek danışmanlığı hizmeti veriyorum online olarak

DSLAM kilidi 79 ve 88 olarak tanımlanır. 75 lik pakette 79 tanımı alır. Şuan 8 anr 78 ile buluşmuş hattınız ve daha yüksek hızı almanız için SNR düşürmeniz gerekir, bu da hat stabilitesini bozar. 30 metre mesafeden 100 alamama sebebiniz ise bağlı olduğunuz kabinin kapasitesinin dolmuş olması.

Bu bilgilerin hepsini biliyorum sebebi kapasite dolumu bu ihtimal de var evet ama bana inandırıcı gelmiyor bu işler