Kapasite altında hız

Modem istatistiklerimde 45mb e yakın hız alabileceğimi görüntülüyorum ama 24 mb internet alabiliyorum maksimum.
sanirim tt adresime 30mb olarak tanımlama koymuş ve üst paketlere geçiş yapamıyorum.
teknik açıdan bunun üstünde alabilmeme rağmen bu sınırlama yüzünden alamıyorum.
bunun sebebi veya bir çözümü var mıdır?

Modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz mümkünse?

İndirme zayıflama değerinin 50 db olması normal değil gibi. Eğer modem doğru değerleri gösteriyor ise ilk etapta iç tesisat kontrolü öneririm.

saha dolabı ile mesafem 600 metre civarı ondan olabilir belki
kabloyu direkten odama kadar alıyorum arada bayağı bir mesafe var ve ek var (yak1 boncuk ile)
ekin öncesinde cat6 kablo var
duruma göre kabloyu kısaltabilirim veya eki iptal edebilirim
benim merak ettiğim
adresimde 35mb paket alabilecekken
neden 30 üstünü alamadığım

Selamlar @user901602, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

TurkNet müşterisi değilim eğer uygun olursa geçmeyi düşünüyorum

Biz altyapının desteklediği hızı herhangi bir kısıtlama olmadan sunuyoruz. Alacağınız değer, santral mesafesi ve altyapı kalitesine bağlı olarak adresinizdeki maksimum hızdır.

yani adres sorgusunda yazan değerin üstünde alabilirim istersem öyle mi
modem istatistikleriyle adres sorgusu uyuşmadığı için emin olamadım da

Hat değerlerinizde yazan değerleri belirttiğim kriterlere bağlı olarak alabilirsiniz.

Mesafeden dolayı vdsl tanımlaması yapılamayabilir. Yani telekom saha ekibi size sadece adsl2 onayı verir ise ki çoğu zaman mesefe yüzünden vdsl vermiyorlar, o zaman da 24 mbps in üzerinde bir hız alamazsınız maalesef.

dsl istatistiklerimde vdsl2 yazıyordu ya bilmiyorum. adsl kullanırken de adsl2 yazıyordu. saha dolabı mesafem 659 metre civarında. göknetten sokaktaki diğer evleri sorguladığımda onların da alabileceği Max hız 30 gözüküyordu hepsinde yazan değerler aynıydı.