Kafam Karıştı Bunu İnternet Servis Sağlayıcıma Söylesemi

Eski olsaydi altyapi sorgulamada oyle cikmazdi bence aprtmanda farkli TurkNet kullanan varmi ya da turktelekom

bu kutudan çıkıp direk modeme geliyor ek vs. yok o kutuya da müdahale şansım yok saten mudahale edebilsem kabloyu değiştirecem evim tek katlı müstakil.

kardes ayni kutu bendede var bende atanabilir hiz 90 mbps bence TurkNet 'i biraz zorlasan 100 mbps pakete gecersin

memleket neresi bu arada

2.5 senedir türknetliyim sonuna kadar zorladım iş TT da bittiği için en fazla 50 mbps alabiliyorum.HATAY/İSKENDERUN

kardes bu arada bazen sorun modemden de olabilir kac yillik modem var

30 günlük modem elimde 3 tane daha asus,tplink,airties bu kullandığımda zyxel vmg3625-t50b modem kaynaklı değil benim bulunduğum bölgedeki alt yapı kabloları nerden baksan 12 15 yıllık hiç değiştiğini veya kapsamlı bir çalışma olduğunu görmedim.

neyse aga kafam karisti ona bakarsan benim bina kablolari 25 YILLIK FAKAT ATANABİLIR HIZ 90 MBPS TAHÜÜT OLDUGU İCIN VE INTERNET SERVIS SAĞLAYCIM EN FAZLA VDSL 50MB PAKETI OLDUGU ICIN 50 VERIYO TurkNet SAYFASINDA GECEN SENE ALTYAPI SORGULADIM 100 MB VDSL DEDI FAKAT SUAN HIC SONUC CIKMIYO PORT KALMADIGI İÇIN

AKSAM AKSAM KAFAMI KARISTIDIN BENDE BENIM ALTYAPI BERBAT DİYORDUM​:face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:

1 Beğeni

Şu an eve yeni geldim dsl kablosu kopmuş evi temizlerken koparmislar simdi yeniden baglayacam bakalim hız düşmus mu?

Sevgili Arkadaşlar Şu an Çok garip bir olay yaşandı bildiginiz üzere 50 mb pakete 58 mb tanımlanmışdı geçenlerde arıza kaydı açmıştım kablolarda arıza tespiti için saglaycı firma bi ekip gönderdi fakat telkom deyil gelen ekip bana ses tunu yuksek şekilde senin paketin 50mb nasıl sana 58 mb tanımlayabilrler deyip birini aradı ve hızımı 51196 kb sabitledi ve arıza talebinde bulundugum soruna bile bakmadan geldigine dahi bi belge imzaltıp bana bagırarak ha bire arıza kaydı açma seninlen mi ugraşacaz git hızın 24 mb yap internetin düzelir deyip sorunu telekoma bildir cagrı merkezini arayıp dedi bende kullandıgım internetin çagrı merkezini arayıp adamın bana boyle dedigini ve hızımı 58 den 50 düşürdünü soyledim ve cagrı merkezdeki kişi bana statik ip kullandıgın için interneti tam verimli alabilmen için biz 58 mb yapmıştık ayriten o gelen ekibin saha görevlilerine iletecez sana dediklerini sonuçta işi yapması gerek nasıl oyle diyebilr dediler yeminle bu nedir agaya benim başıma geliyo sanki ben gidip sisteme sızıp 58 çevirdim :roll_eyes:siz hiç arıza kaydı açınca ekip sizin suratınıza bağırdı mı? bu arada sağlacı firma TurkNet degil turk telekom da degil saha ekipleride firmanın kendi ekibi şahsen bu olaydan sonra tahutum bitince TurkNet 'e geçecem :sweat:

Merhaba o gelen bilir kişi size imzalattığıda bilir kişi raporu ama bana öyle bir davranışta bulunmadılar gayet naziklerdi ki evimin içinde öyle bir davranışta bulunamaz gereği neyse yapardım sonuçta kendinin işi bu dedikleri gibi

@KASPAROV aga gereğini yapardım derken Dövsemiydim adamı benim yapacagim sey yarin bana imzalatgi belge ve kullandigi sözleri firmanin genel merkezine iletecem benim için sorun yok müsteri kaybetiler sadece ayda 50 MB pakete 120 TL GIBI ÜCRET VERECEGIME TurkNet 'e gecerim daha iyi hem sorunlari kolay bi sekilde çüzümlemek icin adamlar forum sitesi kurmuş

Yok dövmene gerek yok bende türknetliyim gereğini yaparım derken hukuki açıdan TurkNet te seni de görmek isteriz.

@KASPAROV bir kisi icin o kadar ugrasıp gidip koskuca bi firmayi sikayet etmem sadece genel merkeze uyarı olacak sekilde mail gönderecem

Arızaya gelmeyen ekibi, DENİZLİ TT müdürlüğe gidip şikayet etmiştim. 20 dk sonra saha ekibi arayıp abi biz geldik vs vs diye açıklama yaptı. Sonra bidaha gelecez sana da haber edicez dediler :smiley: Sonra bir 20 dk sonra aradılar biz geldik. Ortak çalışma yaptık resmen. Sonra arkadaş olduk :smiley: Yani bazen tepki vermek lazım. Bu arada TT ile ortak çalışma yapar iken :smiley: bir başka TT ekibi aradı. Bizi dövüyolar yetişin diye :smiley: :smiley: Bende orda ekiplere dedim. Valla gelmeseniz gördüğüm yerde size bende saldıracaktım dedim. Sana yapılan muamele bana yapılsa varya hiç affetmem olduğu yere sererim adamı. İyi sabır varmış. Neyse onlar kaybetmiş olur en azından. TurkNet’e gel huzur var :slight_smile:

2 Beğeni

Benim de bugün ortak çalışma randevusu var bakim ne yapacaklar beklemedeyim.

@MehdiUygun Aynen ama gelen ekip telekom ekibi değildi zaten firmanin genel merkezine iletim eyer telekom ekibi olsaydı senin gibi yapardim ama deyildi

1 Beğeni