Kablolu bağlantıda herhangi bir problem yokken wifide internet kopması yaşıyorum

bilgisayarda kablolu bağlantı yapınca dns ayarlarını 1.1.1.1 1.0.0.1 yapınca problem yaşamıyorum fakat steamde yada herhangi bir yerde oyun indirirken 6 mb hızla yükleniyor ama 20 saniye sonra oyun indirme hızım 0 a düşüyor 20 saniye sonra tekrardan 6 mb oluyor bunu sürekli böyle tekrarırlıyor ve telefonlardada yani wifi ye geçince sağlıklık bağlantı yapılamıyor sürekli kesinti oluyor

Selamlar @iamfish, 5ghz üzerinden bağlantı sağlıyorsanız mesafe bazlı kopma yaşanıyor olabilir. Modem yazılımınızın son sürüm olduğunu kontrol ettikten sonra 2.4ghz üzerinden bağlantı sağlamayı dener misiniz? Son çare olarak modemi resetleyebilir ve üretici firmadan destek alabilirsiniz. Modem bazlı sorun olmadığını düşünüyorsanız iç tesisatınızı kontrol ettirebilir, iç tesisatınızda sorun olmadığından emin olduktan sonra Online İşlemler - TurkNet & 0 850 288 80 80 üzerinden destek kaydı oluşturabilirsiniz.

modem 2.4ghz de çalışıyor modemi resetlemeyi denedim düzelmedi internet hızım gayet iyi herhangi bi problem gözükmüyor ama aniden yavaşlıyor hiç birşey yapılmıyor modem ışığında herhangi bi problem gözükmüyor modem arayüzünden yada başka deneyebielceğim şeyler varmı yoksa son çare destek kaydı açmak olucak

Hangi modem olduğunu yazar mısınız.

cnet cvr984rv