Kabloları Regletten Söküp Direk Bağlamak

Arkadaşlar internetim sürekli kopuyor bazen düşük hızda bağlanıyor bazen olması gereken hızda mükemmel şekilde bağlanıyor. Kötü bağlandığı zaman reglette kendi kablolarımla oynayınca düzeldiğini farkettim. Sürekli arıza olduğundan dolayı bana ait olan reglet girişinin bozuk olduğunu düşünüyorum. Hem telekomun kablosunu hem kendi kablomu regletten söküp yak(boncuk) ile bağlasam telekom tarafından bir problem olur mu ?

Telekom tarafından bi problem yaşadın mı ? Bağlantı regletten dolayı stabil değil, ince tornavida ile bastırdığım zaman düzeliyor fakat bi süre sonra tekrar bozuluyor.

OİM üzerinden Saha Ekibi isteyerek ankastre bağlantılarınızın kontrol edilmesini isteyebilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba, zayıflamanız regletten veya bağlantı kaynaklı ise yak 1 konnektör ile iyileşme söz konusu, zaten en sağlıklı yöntemdir. Telekom farketmez bile görse bile tepki vericeğini zannetmiyorum. Hat değerlerinize de bakabilir miyim?

1 Beğeni

Söktüm yak ile bağladım. Şuan yaptığım bağlantıda saha dolabından modeme kadar eksiz bağlantı olmuş oluyor. İnşallah sorun yaşamam :smiley:

Günde 8-10 defa kopuyordu, yarına kadar test edicem sonucu yarın yazarım :slight_smile:

1 margin yükseldi, ulaşılabilir hız 3 mbit arttı, zayıflamada değişiklik yok.

Değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Şuan da Bağlantın da sorun var mı?

kopma oluyor fakat eskisi kadar sık değil günde 1-2 defa kopuyor.

1# Hat zayıflaması mevcut hattın da ek, splitter, dsl prizini kullanmadan bağlantı sağlayın.
2# Kablo ankastre/direk kontrolü yapın elektrikçiye.Kablonuz da sorun var ise Cat 6 23awg Nexans, Reçber, Erse kablo öneririm.
3# Eğer ölçümler normal çıkarsa (elektrikçi kontrolün de) kullandığınız 2 damar da sorun olabilir farklı 2 damar bağlantısı yapın veya uçlarını kontrol edin korozyon olmasın.
4# Sürümü 790 veya 700 sürümlerini deneyin.

1 Beğeni

Valla bende de günde 10-15 defa kopmalar oluyordu, bina içi tesisatımı Nexans Cat6 kablo ile yeniledim ve Türk Telekom ekipleri gelip boncuk kullanarak bağladı. Artık kopma hiç yaşamıyorum. Sana da bina içi tesisatın eskiyse yenilemeni ve Türk Telekom ekiplerini çağırmanı öneririm gelip ankastredeki değerleri ölçsünler ve bağlantıyı halletsinler.

1 Beğeni