Jitter problemi

Arkadaşlar geçende bağlantım da kopmalar yüzünden konu açmıştım oyun modundan standart moda alınca problemim geçti ancak bu sefer de aşırı fazla jitter değeri alıyorum jitter değerim 20 ile 100 arası her ölçümde değişiyor ve download hızım dipleri görüyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Neredeyse her gün reset atmak zorunda kalıyorum bu yüzden. Ne yapabilirim?
Adsız1

Modemde CRC oluyor ise her gün açıp kapatın

Hocam yani bunun başka bir yolu yok mu aldığım hizmetten dolayı mı yoksa kesin modemden dolayı mı bir şekilde anlayamaz mıyız mesela neye bakmam gerekiyor CRC için? Bazen gün içinde de 3 defaya kadar çıkabiliyor bu kapat aç gereksinimi haliyle can sıkıyor biraz.

Başka çözüm yolları şu şekilde. İç tesisat kontrolü yaptırın eğer sorunsuz ise farklı bir modem ile deneme yapın. Yine de devam ederse TurkNet ten hız düşümü talep edin.

Bu terslik de bir iş var bence :slight_smile: normal şartlar da değerl sizin test sonucunun tersi olur.

Valla hocam ben de anlamadım bir türlü yani oyun moduna alınca ping düzeliyor ama bağlantı kopmalarım çok artıyor böyle olunca da her gün bir reset gerekiyor. Turknet hız düşürmenin mümkün olmadığını söyledi 100 mbpse kadar olan pakette olduğum için. Tek çarem modem yani şuanlık ama bu kadar iyi hız verip ki alıyorum da o hızı normal kullanımımda ama böyle problemler yaşatan bi iss olması üzdü turk telekom adslden geçen biri olarak.

Şuan ki modemin marka modelini atar mısınız? Ek olarak ne almayı düşünüyorsunuz ?

Hocam modemim TD W9970 v3. Alırsam keenetic marka tercih ederim herhalde ama şuan önceliğim modem almak değil o yüzden buralarda soruyorum düzeltebilme imkanım olur mu diye başka bir şekilde.

upload oranin super dowland kotu ama modem arayuzune gir crc hatasi olabilir misal ben 8db deydim 2 verdim dowland 55 deydi 74 sabit oldu kopmada yasaniyorum ama crc hatasi aldigimda midemi kapatip actigimda sorn gidiyo

Downloadım da 70 normalde wifi kullanınca 50 60 arası değişebiliyor herhangi bir sıkıntım olmuyor gayet yeterli özellikle adslden geçen biri olarak normalde bu modem için çoğu şeyi kilitli demişlerdi snr değerini sabitlemek için araştırdığımda ancak çok anlamadığım için kurcalamamıştım dediğiniz işlemi nasıl yapabilirim? Şuan sizde yine modemi kapatıp açmak zorunda mı kalıyorsunuz yani bu işlemi yapsanız bile? Sadece hız arttırmak için mi yaptınız yani?

TD W9979 modemin root şifresini bulup sıfırlayın o şekilde denemiş olun sonuç değişecek mi görelim.