İşte TurkNet Kalitesi!

Fiber mi altyapınız ?

Yok be hocam nerdeee 16 hızı bile adam akıllı alamıyorum

Ondan kaynaklanıyor benim altyapım fiber.

1 Beğeni

Hocam ne yapmıştın duzelmesı ıcın

Söylemez o ,sırmış hocam :slight_smile:

Yurtdışı çıkışlarında ping azalması için şirketin kurması gerekli peering olmalı.

Bekleme öyle şeyler,konuyu açan arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum.Sayfalarca detay detay sorunu ,sıkıntıyı kanıtlarıyla zamanımdan çalarak yazdım.10 dakika sonra şu Robotik cevap geldi
Merhaba Xx Bey

Sistemde kayıtlı numaranızdan sizi aradım. Ancak ulaşamadım. Hat detaylarınızı iletmiş olduğunuz testleri ve geçmiş destek kayıtlarınızı inceledim. Testlerinizde hızınız ile ilgili sorun olmadığını ping ile ilgili de tarafımızda herhangi bir sorun olmadığını pinge müdahalede bulunamadığımızı sizinle daha önce bilgi paylaşımında bulunmuştum. Keyifli kullanımlar dilerim.

Sağlıklı Günler Dilerim.

Böyle cevap atıyor arkadaşlar,sonra da burda duyar kasılıyor yok üslüp yok saçma saçma alınganlık.Normal de bana bu kadar ciddiyetsiz ve alakasız dalga geçer gibi cevap verse onu üzerim.Azıcık haddinizi bilin

Sağlık olsun.Her cevaba takılacak mısınız?

Önemli olan şikayeti iletmek olumlu veya olumsuz yada robotik cevap almak değil.

2 Beğeni

@nitronos iyi hayırlı olsun da,senin yaşadığını ve çözdürdüğün sorunu ben de yaşıyorum ve benim gibiler.Çözüm yolunu söylüyorsun detaylarını paylaşmıyorsun insanlara faydalı olacaksanız böyle olun kusura bakma inanmadım,'çünkü Türk.net Destek çalışanlarının bilgisi ve kapasitesi belli.Senin yaptığın gibi btk ve cimere yazdım üstelik buradan bir arkadaş yetkili birine söyleyeceğim dedi.Bugun gelmiş,hattınızın alabileceği en yüksek hızı alıyorsunuz diyor.Ftth altyapı Fiber de 10 mbps kayıp nasıl oluyor? Üstelik Ping 30 ms geziyor.4 aylık altyapı da bunlar olmaz.O yüzden hikaye

Senin sorununu çözen Türk.net .Benim sorunumu neden çözmüyor? Art niyet mi arayalım? Kaldı ki arıyorum,1mbps bile düşük veremez bana o yüzden bu arkadaşla uğraşmayı düşünüyorum insanları ■■■■■ yerine koymaya kimse çalışmasın.Sonra da kapattırım altyapım var nasılsa

Hocam bence sen yarın iptal veya geçiş dilekçeni gönder. 10 mbps kayıp normal çünkü bakalım başka firmalar sana 100 verebilecek mi 85 tl ye modem dahil.

Beğenmiyorsan iyi hizmet alamadığını düşünüyorsan farklı firmalara geçebilirsin.

Ben BTK ve Cimer yoluyla sorunumu çözdüğümü belirtiyorum.

Halen insanlarla nasıl konuşacağınızı bilmiyorsunuz üslubunuz bozuk.

Şimdi siz hizmet alabilmek için ont cihazı var, modeminiz var bunların arasında kablo var bunlarda sorun olabilir ve size tanımlı olan 100 Mbps hızı alamıyor olabilirsiniz. Bunlar alamamanızın sebeblerinden biri olabilir.

Sanane? Sana mı soracağım.Uza şurdan

Benim konumdasın uzayacak olan sensin haydi gülüm.

1 Beğeni

Kanka sen kimsin de 1 mbps düşük veremez. Firmalar vaad edilen hızı %80 e kadar vermekle yükümlü. %80 in altına düştüğü zaman sorun başlar.Fiber altyapının sorumlusu turk telekomdur. Gpon değerlerinde sorun olabilir bunun içi gerekli deliller ile başvuru yapman gerekiyor. Sanal ortam diye ağa gibi konuşman doğru değil. He konuşmaya çalışırsanda cevabını verirler. Bilmiyorum yaşın kaç ama babanın bilgisayarda oyun oynamaya izin verdiği saatlerde burada millete afra tafra yapma. İyi forumlar

1 Beğeni

Burası bir topluluk platformu… Tüm kullanıcılar başlarından geçen olumlu, olumsuz herşeyi paylaşabilir. Fikir alışverişi yapabilir ve diğer kullanıcıları bilgilendirebilirler.

Kullanmış oldukları hizmetten memnun değillerse sorunlarını dile getirebilir, eleştirebilir… Aynı durumu olumlu bir şekilde yorumlar yaparak paylaşabilir. Memnuniyetlerini sunarlar, güzel düşüncelerini aktarırlar ve ya geliştirmemiz gerekn şeyleri söylerler…

Ancak burada kimse kimsenin mahrumiyetine müdahale edemez ve uslüpsuz bir şekilde birbirine karışamaz. Forumun bazı kuralları var.

@omerms size daha önce de söylemiştim. Eğer bu söylemlerinize ve tavırlarınıza devam ederseniz üzülerek söylüyorum ki sizi engellemek zorunda kalacağım.

4 Beğeni

@EFG vallahi hocam siz iyi sabrediyorsunuz. İşiniz zor Allah kolaylık versin. Teknik destek ekibi bu gibi kişilerle uğraşıyor meşgul oluyor her gün. Uraşılacak gibi değil :slight_smile:

2 Beğeni

Böyle çocuk çolukla uğraşıyorlar neden konuşmalı müşteri hizmetlerini kapattılar şimdi daha iyi anlıyorum.Bu tipler 1 saat konuşur üstüne küfür/hakaret eder.

1 Beğeni

Çatır çatır hızlı ve sorunsuz şekilde kullanmanız dileğiyle… Bende bekliyorum bölgeme böyle altyapı, Telekomdan hayır yok Gigafiber bekliyoruz :smiley: