IPv6'nın Çalıştığını Nasıl Anlarız?

Slaac seçince ipv6 ile internete giriş deaktif oluyor. Mecburen slaac kapalı olmalı zte h298a ile ama normal şartlarda slaac aktifken ipv6 da aktif olmalı ama malesef bu şekilde olmuyor.

İpv6 ne durumda şuan? ben de denemek isterim :slight_smile:

İşte bu şekilde bende ip alıyor dns alıyor internet ışığı dahi yeşil yanıyor ipv6 altyapıda var TurkNet tarafından etkinleştirilmiş ama internet yok teşekkürler Zyxel.:rage:

Merhaba
Şu aralar. ipv6 tam stabil değil. Onunla ilgili bi çalışma yapıyorlardır.

O zaman stabil olana kadar denemesem de olur :smiley:
Zaten internetimda sürekli kopmalar oluyor bir de onunla uğraşmayayım :slight_smile:

bende şu an var mı ipv6 ne işe yarıyor ki hız olarak ping olarak bir artısı var mı?

Ben hiç bir etkisini henüz göremedim. İPv6 ile ping atıyorum google ye 25ms ipv4 ile atıyorum yine 25ms

2 Beğeni

Siz son firmware’i kullanıyorsunuz. Bunda ipv6 çalışmaz. Gerçi sizdeki modem 3625 modelmiş. ipv6 açıldığı zaman size gönderdikleri e-posta duruyorsa orada firmware linki bulunuyor. Onu indirip deneyebilirsiniz. Bir de şu sayfada bir firmware var ama 3625’e olur mu bilmiyorum. Ben 8623’te kullanıyorum.

O firmware yükledim ipv6 çalışıyor ama wifi sorunu internet sorunu vs çok sorun çıkarıyor bide yükleyince fabrika ayarına döndüm yükledikten sonra temiz kurulum yapayım diye modemin arkasında yazan arayüz şifresini kabul etmedi garantiye yolladım onlarda yapamadı modemin yenisini yolladılar o yüzden türknetin verdiği versiyonu sadece vmg8623 model olanlar yüklemeli 3625 ede yükleniyor ama söylediğim sorunları oluşuyor

Ipv6 teknolojisini sizlere daha iyi sunabilmek için arka planda uzman ekip arkadaşlarım sürekli olarak işlem sağlıyorlar. Ara ara sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Bunların hepsinin ekipçe farkındayız ve gerekli işlemleri detaylıca gerçekleştiriyoruz. Herkesin bilgisine :slight_smile:

1 Beğeni

Keske verdiğiniz modemleride bir tanesini alıp ipv6 testi yapsaydınız veya baska testler zyxel e düzenli olarak ipv6 ile ilgili sorunumu mail atıyorum size dönüş yapılacak deniyor ama ne arayan var ne soran.

Almanya sunucu testinde 5MS fark aldım ve alanları gördüm. Yapılan sunucuya göre testler değişkenlik gösterebilir.

Kullanamadığım için yorum yok😢

TurkNet ıpv6 yı aktif ettiğinizi söyluyorsunuz ama aktif olmamış landa ıpv6 adresi görunyor ama wan da mevcut değilfotoğrafta paylaştım ispat açısından hala aktif değil ne zaman tanımlarsınız ya süre alacak açmamız tanımlamamız anlarım onları açtık diyolar ama sonuç yok

Selamlar @memil32m, IPV6 hizmetiniz aktif. Destekleyen bir modeminiz var ise ayarları yaparak kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

image

Valla pek yorum yazmıyorum artık ama modemle alakası yok eğer çalışmıyorsa. Modemde ayarını yaptınız ama yoksa tnn’nin yaz aylarında bozduğu ipv6 alt yapısından kaynaklanıyor sorun. Ve düzelmez hiç uğraşmayın :+1: Allah sabır versin ayrıca.

Destekten delegated ve framed IPv6 adreslerimi aldım. Fotoğrafta, bağlı telefonumun ayarlarında 2 adet IPv6 adresi görünüyor. Oradaki adresler delegated IPv6 ile başlıyor. Ama ipv6.google.com adresine erişemiyorum. VMG3625-T50B cihazıma V5.50(ABPM.7.1)G0 yazılımı yüklü. Çalıştırmanın bir yolu yok mu acaba?