IPV6'm aktif mi?

Hayırlı sabahlar. Hattımda IPV6 aktif edildi. Modemden de aktif ettim. 5 dk sonra modemde yerel ağ ipv6 adresi gelmiş ancak test ettiğimde ipv6’nın olmadığı gözüküyor. (modem asus dsl-750)

Pcde ağ bağlantılarında internet yok diyorsa güncellenmemiş olsa gerek. Bazı cmd ayarlar var onları uygulaman gerekiyor.
netsh int ipv4 reset reset.log
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh int ipv6 reset reset.log
nbtstat -RR
netsh wlan show interfaces
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
netsh winsock reset catalog
Bunları komut istemiyi yönetici olarak çalıştırıp sırayla girmen gerek. Bunlardan önce ethernet kartını ve wifiyi güncellemeyi unutma bunun için konu da açtım. Profilimden hemen bulabilirsin.

2 Beğeni

asuslar da ipv6 sıkıntılı. sanırım 900 lü bir sürüm de anca çalışıyordu

1 Beğeni

Denedim ancak olmadı.

İpv6 modem seçiyor çok. 8623 ü ilk aldığımda bir kaç ayar ile ipv6 ile internete çıkış yapabiliyordum. sonra abpm4 sürümü geldiğinde hem zyxel hem de türknetipv6destek ile çok uğraştık hiçbir şekilde internete çıkamadım. sonrasında keenetic aldım hiçbir cihazdan ayar yapmama gerek kalmadan modemden sadece ipv6 seçeneğini aktif ettiğimde tüm telefonlarım tüm bilgisayarlarım direk internete çıkıyor hg658v2 ancak root erişimi ile ancak internete çıkabiliyor

3 Beğeni

peki bu ipv6 aktif olunca hemen gelmesi mi lazım? Yani ip ataması için beklemeye gerek var mı?

Destek kaydında atama yapıldığı hakkında bilgi veriliyor ve modemi yeniden başlatınca aktif oluyor.

1 Beğeni

Bahadır arkadaşım da Asus ac68u diye bir model var o da İpv6 ile internete çıkmıyor mesela en yeni sürümü dahi yükledi çıkış yapamıyor

ben en son sürümü yüklemiyorum. aşırı crc hatası veriyor ve internet kesiliyor. Peki bilgisayardan herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı?

Ben yapmadım. Direk çıkabiliyorum

6

1 Beğeni

Asus Modemlerde IPv6 Ayarı Nasıl Etkinleştirilir - YouTube şuna 1 bak
buradaki ayarlardan herhangi 1 tanesi farklıysa artık tekrar benim kodları komut istemi ile uygula

Videodaki ile aynı. fe: tarzında dns var, bilgisayar ve telefonda da gözüküyor ancak hala ipv4’ten bağlanıyorum. Acaba videoda ki gibi 1-2 gün beklemem mi lazım? Bir de twitter, instagram geç yüklenmeye başladı. Oyunlarda ping 2-3 ms azaldı.

modem ipv6 alıyor mu ? cihazlara dağıttı ip dhcp üzerinden yerel ipdir

modem arayüzünden en alttaki "Ağ Araçları"na gir ipv6.google.com bunu hedef yerine yaz şayet ping atıyorsa düzgün 1 şekilde modemin ipv6ya geçmiş durumdadır.

Modem bu şekilde
Pc ve android de de böyle sayılar var ancak senin yukarıda attığın fotodaki gibi ipv6-internet bağlı yazmıyor.

Unknow host diyor ve ping göndermeden paket kaybı %100 diyor.

1 Beğeni

bu modemin dhcp üzerinden aktardığı yerel ip adresleri. %100 paket kaybı demek modemin ipv6 almadğına işaret

2 Beğeni

sanırım TurkNet’in hatalı uygulaması nedeniyle bağlanamıyorsunuz, wan ve lan portuna aynı prefixten gittiği için modem çuvallıyor, ip alıp bağlanamayan diğer kullanıcılarla aynı durum.

1 Beğeni

Yani benim burada artık yapabileceğim bir şey yok mu?

ipv6 keeneticte sorunsuzmu direk çıkıyormu uğraştırmadan . Mesh te diğer cihazlarda bir ayar gerekiyormu . aktif ettirsemmi destek kayıd açıp. + sı ne olacakki