İPv6’yı Kapatmak Zorunda Kaldım

Müşteri no 728800 ipv6 ipv 4 etkin olunca bağzı site ve uygulamarara giremiyorum twitter you tube videolarını izleyemiyorum yanlızca ipv 4 etkin yapınca sorunum düzeliyor

İpv6 beta ya katılmışmıydınız?

Her ipv6 Betaya katılanlar bu sorunu yaşıyor mu interneti % 50 kulana bilir hicbir vidyo uygulama açılmaması doğalmı

Hayır, bu modeminizin yeteneğine bağlı.
İki farklı modemde uzun süre deneyimledim ve bir şekilde sayfalar / videolar açılıyordu.
ASUS modemde ipv6 kullanılıp kullanılmamasının fark etmezken yani bir performans kaybı yokken ZTE modemde (10 yıllık) Discord sekmelerinin geç gelmesi, Youtube sayfalarının geç açılmaya başlaması gibi durumlar çok oluşuyordu. Bir siteye ilk girme anı yavaş oluyordu, sonrasında sıkıntı olmuyordu. Hiç açılmayan bir şeylere denk gelmedim.

Ben modemi yanlış kurunca bu sorunla karşılaşmıştım. Ama şuan sorun yok.

Ben de sizin aksinize DSL-N16’da Twitter, instagram gibi bazı sitelerde aşırı yavaşlıkla karşılaştım

Çünkü Asus :slight_smile:
Asus ların yazılımlarında problem var, DSL AC88U da IPv6 yi hiç kullanamamıştım.

Benim modem zyxel VMG3625-T20A Firmware güncellemesi de geldi sorun devam ediyo

ipv6 kullanmayın zaten şuan hem güvenli değil fw açık olmuyor çoğu modemde. Hemde trafiği Btk izliyor , pinglerde yüksek. V6 için daha çok erken.

pingler v4 le aynı, btk zaten hepsini izliyor doh dot kullansan bile ip ile site eşleştirmesi yapabilir.

kullanıyorum uzun süredir pingler aynı değil yakın bile değil 11/40
dot ve doh un ne alaka v6 dan bahsediyoruz. ayrıca dns trafiğini btk değil ısp tutar. Btk şuan v6 tum trafiği ip leri izliyor.

bende v4 v6 ms ve trace ler aynı. v6 da yok evet ama örnek için verdim zaten v4 de izleniyor v6 da bir fark olmayacak. evet isp tutuyor. v6 için hazırlık yapıyor izlesin zaten sankı v4 izlemiyor. :smiley: en guzeli yurt dısı sanal sunucu alıp vpn kurmak.

öyle yapıyorum :slight_smile:

1 Beğeni

18 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.