İpv6 WhatsApp sorunu

merhaba, ipv6 aktif olduktan sonra su an aktif kullanıyorum ama wpde sorun çıkıyor dosyalar vb inmiyor sebebi nedir? çözüm için ne yapmaliyim

Merhaba

Modem ayarlarından ipv6 kapatarak deneyiniz.

1 Beğeni

ipv6 kullanmak istiyorum ya

global sürüme geçtim ipv6 çalışıyor sorunsuz ama wp, uygulamalards falan sorun çıkartıyor ya herkesde mi boyle

Genel olarak ipv6 bazı cihazlar bu durumu yaşıyor, tek wp değil bazı siteler, oyunlar, uygulamalar yapıyor ipv6 uygulamasına geçilse bile buna uyacak sistemler de uygun olması gerekiyor. İsterseniz destek kaydı açarak destek ekibi daha iyi bilgi verir.

2 Beğeni

anladım teşekkürler …

1 Beğeni

Benzer bir bildirimi ben de yaptığım zaman modem ayarlarında sorun olduğunu söyleyip hede hüde kapatmışlardı konuyu. WhatsApp’da IPv6 sorununu çözmek için her yolu denedim diyebilirim ancak çözümü ISP tarafında ve uygulama sunucusunda, bizde değil

1 Beğeni

evet ya çoğu arkadaşım büyük ihtimalle bu sorunu yaşıyordur ipv6 wpde ve çoğu uygulamalarda sorunlu Yemeksepeti gibi

1 Beğeni

IPv4 ve IPv6 dual olarak kullanıyorum. Hiç bir uygulama ve sitede sorun yaşamıyorum

wpde hikayeler dosya foto gönderimleri yüklenmiyor

ayni bu şekilde yükleniyor

modeminin marka modeli nedir

Ben de Keenetic’te herhangi bir sorun yaşamadım. IPv4 ve IPv6 aynı anda kullanıldıktan sonra sorun çıkmaması lazım aslında.

Omni + Viva kullanıyorum ve WP’de tüm imaj-hikayeler sonsuz döngüde kalıyor. Android ya da IOS fark etmiyor. PC’de ise sorunsuz kullanıyorum, şu ana dek bir problem yaşamadım. Game Pass’ten oyun indirirken takılı kalmasına neden oluyor arada ama ona da alıştım artık download öncesi IPv4’e geçiyorum

Ağ banlantılarından ipv6ya şu dnsyi yapın 2606:4700:4700::1111
2606:4700:4700::1001
Yapmadıysanız tabi

yaptım ya olmamıştı…

1 Beğeni