IPv6 twitter

IPv6 kullanırken twitterda sık sık kopma, geç yükleme sorunları yaşayabiliyoruz. IPv6 kapalıyken böyle bir sorun olmuyor. Bunun başka bir çözümğ yok mu ve IPv6 buna değiyor mu? Tam olarak IPv6’yı veya faydalarını da bilmiyorum çünkü

şahsen ben aldım cogu kısıdede problem oluyor,şu an test asamasında oldugu ıcın her sıte tam destek saglamıyor.
ıptal ettım normal kullanıyorum,bıraz daha beklemek lazım su an ıcın bıraz erken…

2 Beğeni

ipv6 aktif bende genelde problem yaşamıyorum özellikle son zamanlarda herhangi bir sorun yok. Bazen siteler ipv4te de yavaşlık yasatabiliyor. Hepsi ipv6 ya yüklenmemeli

IPv6 değil de TurkNet’in IPv6’sından kaynaklı biraz

2 Beğeni

Genel bu TurkNet alakası yok Türk Telekom modemimle ip v6 erişim talep istiyorum uyumsuz denildi bana kanıt olarak kutu attım var diye cihazda uyumsuz denildi Türk Telekom tarafı geçiş yapmadığı için sorun oldu anlamış değilim sadece şu an turknetin böyle bir hizmet var

Yurt dışında IPv6 kullananlar bağlantıda sorun yaşamıyolar. Sadece Türkiye olarak bakarsanız olmaz. Sorun IPv6’da değil. TurkNet’in IPv6’sında.

1 Beğeni

Ben zaten genel dediğimde Türkiye için dedim diğer isslerde aynı problem var diye okumuştum bir yerden Twitter falan gördüm sanırım hatırlamıyorum doğru mu yanlış bilemem

Diğer ISS’lerde IPv6 sadece kurumsal müşterilere sunuluyor diye biliyorum.

Bu durum sanırım tamamen ipv6 ile çıkmaya çalıştığımız siteyle alakalı. Ben ilk ipv6 aldığımda Papara uygulamasına bir türlü giriş yapamıyordum aynı şekilde Twitter’da fotoğraflar yüklenmiyordu. Papara’ya mail attıktan 5 gün kadar sonra sorun kalmamış oldu veya denk geldi. Twitter da ilk zamanki gibi değil nadiren yüklenmeme oluyor daha.

1 Beğeni

Merhabalar, IPv6 hizmetimizi kullanan ve sorun yaşayan kullanıcılarımız bu sorunlarını bize OİM üzerinden destek kaydı açarak iletirse hizmet ve hat detayları kontrol edilerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yeni teknoloji olduğu için bazı sorunlar ara ara yaşanabiliyor. Biz bu sorunları sizden alıp geliştiriyoruz.

1 Beğeni

Bundan 2 gün önce beni TurkNet tarafından
beni aradılar ve ulaşamadılar otomatik destek kaydı açıp bana ulaştılar bende ip v 6 tekrar anlattım ve sonuçta inanmadım ama Türk Telekom ip v6 ya geçerse öyle geçiş yapacağıma benzer bir cümle kurdu TurkNet görevlisi

Sizin durumunuz çok farklı, bambaşka… Detaylarına çok hakim olmadığım için yorum yapamıyorum. Ama bu konuda paylaşım yapan arkadaşlarımdan farklı bir durumunuz var.

1 Beğeni

Ipv6 ya geçtiğimden beri hem YouTube vs hızım arttı hem de oyun sunucuları ipv6 desteklediği için daha düşük gecikme süreleri alıyorum. Bence sorun yaşayanların tamamı modem kaynaklı.

1 Beğeni

Hangi oyun sunucuları ipv6 destekliyor öğrenebilir miyim?

Forza Horizon 4 -5 ve diger MS oyun sunuculari

1 Beğeni