IPV6 Tanımlattım ancak çalışmıyor

Kendi rakipleri içinde daha iyisi denk gelesiye kadar evet, benim önerimdir. İşte şu 95mbps sınırı olmasa iyi Extra ve omni serisinde… Diğer modemlerde malasef ayar yapması hem zor hem aktiflik de sıkıntı var.

2 Beğeni

Benim bir fikrim yok.

1 Beğeni

Arkadaşlar keenetic keenetic tamam da benim de keenetic, çalışmıyor ama? Modem IP alıyor ama test sitesinde ipv6 yok diyor. Ben de seviyorum ama çalışmıyor işte…

1 Beğeni

Benim çalışıyor. Önizleme sürümüne alıp dener misin ?

Diğer konuda cevap verdim.

Kardeşim benim, akşama eve gecince ben sana yazicam 19:40 20:30 arasında. ÖZELDEN ilgilenicem seninle. Çözebilir isek forumda çözümü paylaşırsın. Atladığın bir yer var gibi geliyor. İpv6test sitesinde de gözükmüyordu demi senin ? Nperf de bazen bende de gözükmüyor.

1 Beğeni

Sağ ol hocam, aynen öyle ipv6test sayfasında da gözükmüyor ipv6 sitelere de girmiyor.

1 Beğeni

Anladım. Özeline yazıyorum bakar mısınız ?

1 Beğeni

Bende tp link vr 400 ac1200 var. Testlerin bazısında var görünüyor, bazısında yok… Sanırım var bile olsa, geç bağlantı kurulduğu için zaman aşımına uğruyor.

Bende dediğim gibi modem’de görünüyor ancak ne hikmetse testler de görünmüyor… Herhangi bir yetkili de açıklamadığı sürece sanırım istedikleri kadar IPv6 versinler çalışmayacak… :confused:

TP Link Türkiye, Türkiye resmi olarak IPV4 kullandığı için modemlerinde IPV6 desteği olsa bile kullanıma kapalıymış. Türkiye resmi olarak IPV6 kullanımına geçtiğinde TP Link IPV6’yı aktif edecekmiş. Bu bilgiyi TP Link’ den aldım.

O zaman bir daha TP Link almicam onlara neymiş de kısıtlıyorlarmış… varsa özelliğini kullanmak istiyorum ayrıca nedir resmî TurkNet sahte mi :joy:

1 Beğeni

Tp-link malesef ip testini geçemiyor. Keenetic ile denedim çalışıyor. Pinge falan bir faydası olmuyor bu arada, örnek google 23 ms bende, ip4 ipv6 ikiside aynı .

Evet aynen öyle. İpv6 destekleyen sitelere ipv6 ile, ipv4 destekleyen sitelere ipv4 ile giriyorsunuz otomatik. PC den ipv4 kapatırsanız da ipv6 desteklemeyen hiç bir siteye giremiyorsunuz. Yani ipv6 komple geçişte, Extra güvenlik dışında bir artısı yok gibi. İpv6 gecemiyorum diye üzülmeyin. + Hiç yok.

Bu sorunun sebebi, modeme atanan ipv6 adresinin /64 prefix’e sahip olması.
Bu adres landaki cihazlara paylaştırılamaz, sadece modeme uzaktan erişebilirsiniz.

TurkNet /56 prefix’li ipv6 adres ataması yaparsa bu sorun çözülür.

1 Beğeni