IPV6 Tanımlama İşlemleri Hakkında

Selamlar değerli TurkNet Forum kullanıcıları,

Bugün itibarıyla TurkNet GigaFiber altyapısı üzerinden hizmet alan kullanıcılar hariç diğer tüm altyapılarda IPV6 tanımlamaları durdurulmuştur. Sistem geliştirme süreci tamamlandığında tekrar tanımlama süreci başlayabilir. Böyle bir durumda tekrardan sizleri bilgilendireceğiz :innocent:

Keyifli forumlar :heart_hands:

3 Beğeni

Merhaba, 15 Ocak’ta tekrar TurkNet’li oldum. Bu tarihten sonra ipv6 talep etmiştim ve hattıma tanımlanmıştı. Demek o zaman bir istisna yapmış destek çalışanı. Fakat modem firmware sürümünden dolayı kullanamıyordum. Modemime yeni güncelleme geldiği için tekrar test etmek amacıyla tanımlama yapılmasını istedim. Bugün bu cevabı alınca şaşırdım.

IPv6 bir defa tanımlandığı zaman abonelik devam ettiği sürece açıl kalıyor diye biliyorum, kullanmasanız da açıktır.

Belirtmeyi unutmuşum, iptal ettirmiştim ben firmwareden kaynaklı çalışmadığı için o zaman.

2 Beğeni

Bende öyle sanıyordum ama benim kini otomatik kapatmışlar. Sorunsuz kullanıyordum.

1 Beğeni

Ben yaklaşık 1 yıl önce tanımlattırmıştım, bir süre kullandım ama herhangi bir artısı bulunmadığı için modemden ipv6’yı devredışı bıraktım, ama denemek için şimdi ipv6’yı aktif edeyim bakalım bana ipv6 adresi gelecek mi görelim.
EDİT: ipv6 halen tanımlı, ipv6 adresim geldi.
Ekran görüntüsü 2024-03-22 132016

1 Beğeni

Keşke bende iptal ettirmeseydim, sadece modemden kapatsaydım.

1 Beğeni