IPv6 Konfigürosyonu

#Selamlar,
Geçtiğimiz günlerde yaptığım talep üzerine TurkNet IPv6 hizmetimi aktif edip bana bir IP tanımlaması yaptı. Akabinde ben de büyük bir heyecan ile kuruluma geçtim, PPPoE Dual olacak şekilde hem IPv4 hem de IPv6 olarak modem kurulumumu gerçekleştirdim, en başta biraz problemler yaşasam da anlık olarak modemim hem IPv4 hem de IPv6 üzerinden IP alıyor fakat yalnızca IPv4 çıkışı yapıyor, IPv6 çıkışı yapamıyor. Modem ayarlarında yapılması gereken özel bir şey mi söz konusu bilemedim.

Tüm cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Anlık olarak ayarlarım:

Modem marka, model ve yazılım bilgisi nedir?

bende ipv6 için mail attım ancak henüz tanımlama olmadı çalışmalar devam ediyormuş bitince ipv6 tanımlaması yapılacakmış diye TurkNet Online İşlem Merkezi den mesaj geldi ancak modemde ipv4 ve ipv6 yı seçince modem ip almıyor internete girmiyor ancak sadece ipv4 seçersem öyle internete giriyor.

Selamlar, modemim d-link dsl 224. En güncel yazılım sürümü olan 3.0.8’i kullanıyorum.

Yaklaşık 15 günlük bir süreç oldu benim için. Yalnızca IPv6 kullanımı şu an için mümkün değil (teorik olarak). PPPoE Dual kullanmayı denemenizi tavsiye ederim.

o zaman modem kırmızı ışık oluyor