IPv6 Kesintiye Sebep olur mu?

Sakin dostum bi öğrenelim ondan sonra

İp 6 var sendede

Amacım zaten öğrenmek. Üniversitenin sistemlerinde v6 yokmuş modemimde varsa ben de teste dahil olacağım. Sakinim :slight_smile:

Bakalım benim modemimde de dual var mı. Eğer dual yoksa teste katılırsam sorun yaşayacağım gibi görünüyor

WhatsApp Image 2020-11-18 at 19.28.44 (1)
Ac-51 de bu şekilde , sizin modeminizde ise Tunnel 6in4 olduğunu düşünüyorum.
Ek: Temel yapılandırma bölümü sizde mevcut mu ?

3 Beğeni

WAN ayarımda bende de bu şekilde görünüyor. Sizdeki ile aynı

1 Beğeni

İpv4/İpv6 seçerseniz V6 desteklenmeyen sitelerde V4 ile giriş yapacaktır. Tam test yapacağınız zaman sadece İpv6 seçebilirsiniz.

1 Beğeni

IPv4/IPv6 olarak kalsın. Ve ayrıca Soldaki IPv6 bölümünde ayarı Native’e getirin.

1 Beğeni

Tamamdır teşekkür ederim o şekilde ayarlarım

1 Beğeni

Test sürecine dahil olayım o şekilde ayarlayacağım

Hem tamel yapılandırma hemde, IPv6 bölümü.

1 Beğeni

Tamamdır. Müşteri numaramı alperenatici’ adlı kişiye mesaj olarak gönderdim. Ayarları yapmak için geri dönüş mü beklemem lazım yoksa hemen yapsam da olur mu?

Merhaba, keenetic extra dsl kn-2111 modeminde ipv6 ayarı nerede acaba? Destekliyor diye biliyorum fakat ayarı bulamadım.

Ayarları yapıp ara ara kontrol eder, aktif olduğunda da deneyimlersiniz.

1 Beğeni

Arayüze girip İnternet > VDSL/ADSL Bağlantısı > İSS Kimlik Doğrulama bölümünde > Gelişmiş PPPoE ayarları göster’e basıyorsunuz > Alt tarafta IPv6 kullan’ı etkinleştirip kaydediyorsunuz. Sonra modemi yeniden başlatıyorsunuz.

1 Beğeni

Bahsettiğiniz yerde ipv6 ya dair bir ayar göremedim.

bak burada

Bileşenlerden IPv6 bileşenini yükleyin.

2 Beğeni

Bileşenlerden ipv6 yükledim. İlgili seçeneği gördüm. Müşteri numaramı ipv6 için ilettikten sonra türknetten bir grri dönüş olacak buna istinaden mi ipv6 seçeneğini işaretleyeceğim yoksa şuan ipv6 seçmem gerekecek mi? Ya da ipv6 seçmemin şuan için olumsuz etkisi olacak mı? Modeme bağlı üst dairemde de kullanıcılar var da

WAN ayarımı ipv4/ipv6 yaptım. ipv6 sayfasından da native ipv6 enable edip google dns’leri girdim ama modemler anlaşmadı, login olamadım. ipv6 desteği olmasa da bağlanır diye düşünmüştüm.

IPv6 kesintiye sebep olmaz hocam merak etmeyin