IPv6’i ilk deneyimleyen kullanıcılardan olmak ister misiniz?

Şuan IPV6 aktif değil. İlerleyen zamanda tüm kullanıcılara aktif edilecektir. Ben de istiyorum ama beklemek gerekiyor maalesef. @atokyuz

Anladım, ne yapalım kısmet. Umarım kısa sürede gelir de bu cgn muhabbetinden kurtuluruz.

1 Beğeni

Umarım en kısa sürede gelir de kurtuluruz ama CGN’dan çıkmanın diğer yolu ise statik ip almak.

Bu cgn zaten ip yok diye olan bir durum değil mi? Ipv6 ile bu durum ortadan kalkarken ne diye hala cgn oluyor ki? İnanılmaz, burası Türkiye herşey olur.

1 Beğeni

ipv6 yı her sunucu site vs desteklemiyor. ipv6 size tanımlandığında ipv4+ipv6 şeklinde verilecek

1 Beğeni

Öyle ama en azından bir yerden başlanması gerekiyor, Türk Telekom’a falan kalırsa bu iş hayalden öte olmaz.

Türknet ipv6 beta kullanıcısıyım. youtube-instagram-netflix vs ipv6 desteklerken koskoca donanımhaber hala ipv4 mesela koskoca valve hala ipv4

Alım devam ediyor mu betaya bilginiz var mı?

beta alımları çoktan bitti. kademe kademe kullanıcılara ipv6 tanımlanıyor

1 Beğeni

Merhaba, IPV6 deneyimlemek istiyorum. Aşağıda müşteri numaram mevcut. Teşekkürler
Müşteri no 2164929.

IPv6 tanımlaması sistem tarafından abone uygunluk durumuna göre otomatik tanımlanmaktadır abone talebine göre tanımlanmamaktadır.

2 Beğeni

Bunu nasıl anlayabilir veya takip edebiliyoruz?

Mail felan geliyor ipv6 tanımlandığında, mailden sonra modemin ipv6 ayarını yaparak ipv6 kullanmaya başlayabilirsiniz

Anladım, gelmez bize o zaman o bedevi adamın ben

Gelir gelir. İpv6 gelince uçup kaçılmıyor ya :smiley:
Kaç aydır kullanıyorum, bı faydasını görmedim daha :smiley:

1 Beğeni

Doğru, haklısın. Ne bileyim insan oğlu, hep olsun istiyor.

1 Beğeni

Ne zaman tanımlanacak ?

9 aydir yakinda deniyor. btk dan karar cikmiyor. yakindadan ne anlamamizi istiyorlar :slight_smile: 1 sene 5 sene ?

Modem garantiye gitmeden önce IPv6 desteği vardı. Garantiden geldi kurulumu yaptım şimdi ipv6 gitti.