IPv6 Hizmetinden Nasıl Faydalanırım

Modemim Asus DSL Ac750
Bu modemde ipv6 var diye biliyorum. Peki nasıl geçeceğim? TurkNet e başvurmam mı gerekiyor? Geçersem bana bir avantajı olur mu? TurkNet geçiş işlemini ne kadar bir sürede yapıyor ve geçişten sonra modem de yapmam gereken ayarlar var mı?

1 Beğeni

bende de aynı modem var ama desteklemiyor yazıyor sende de aynısı olabilir ve telefonda bazı uyguılamalara girmiyo yada baya uzun sürüyor

Peki ipv4 ile ipv6 yı aynı anda kullanabiliyor muyuz? Modem ayarlarında öyle bir seçenek görmüştüm. Ve geçiş için TurkNet e destek kaydı açmam gerekiyor değil mi?

aynı anda kullanabiliyorsun aktif değil ise destek kaydı

1 Beğeni

Şu an geçişim yapıldı anca modem de hangi işlemleri yapmam gerekiyor.
Asus DSL Ac750
@BLackOwL

@tsunami asus cihazlar konusunda bilgiliydi

1 Beğeni

[Kablosuz] IPv6 düz geçişini (pass-through) nasıl ayarlayabilirim? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye.

https://www.asus.com/tr/support/FAQ/113990/

1 Beğeni

Yazmış olduğunuz bütün her şeyi yaptım (firmware dışında bulamadım) ancak hala ipv6 testi olmuyor.

Modemim deki ayarlar şu şekilde bir yanlışlık görüyor musunuz?

Tamamdır. Bu arada TurkNet e de bu konu hakkında bir bilgi geçtim.

1 Beğeni

Maalesef yine olmadı.

1 Beğeni

Maalesef TurkNet destek talebindeki arkadaşımız ayar ekranı hakim olmadığından yorum yapamadığını belirtti artık Asus ile iletişime geçmem gerecek. @tsunami

Asus müşteri hizmetleri sana destek olmayacak Türk telekom’a bağlı modemse sadece Türk Telekom yardımcı olur bana aynısını yaptılar onlarda ip v6 hizmeti vermiyorlar TurkNet’e yönlendiriyorlar

Yok hayır modemi kendim satın aldım. Asus kendi modemi için neden destek olmuyor?

2 Beğeni

Problem olmaz o zaman benim dediğim olayım bir tersi

1 Beğeni