İpv6 Hizmetim Neden İptal Edildi?

Daha önce tanımlanmış olan ipv6 hizmetim kullandığım bir sitede sorun çıkardığı için bir süreliğine kapatmıştım modemden. Bugün tekrar aktif ettiğimde ipv6 hizmetimin olmadığını gördüm. Bu kaçıncı seviye bir saçmalık?

Merhaba, modeminizin marka ve modeli nedir?
Bazı modemlerde IPv6’yı aktif etseniz de yazılım olarak aktif olmuyor fakat devre dışı bırakıp tekrardan aktif edince düzeliyor. Keenetic modem kullanıyorum fakat son güncellemeden sonra IPv6 konusunda sorun yaşıyorum ama yeni gelecek güncellemede bu sorunu düzelteceklerini düşünüyorum.

Hangi güncellemeyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama birkaç gün önce TurkNet tarafında gece planlı bir çalışma olmuş sanırım. Bu çalışmadan sonra gördüğüm birkaç kişinin ipv6 ları uçtu marka model bağımsız. İpv6 ile İnternete çıkarmıyorlar ve ipv6 dnslerine ping atamıyorlar. Düzelir illaki. Sizde bu durumdan etkilendiniz sanırım.

Belki benimde ipv6 gitmiştir kontrol etmedim. Birkaç aydır modem üzerinden kapalı durumda.

Evet ilk beta zamanlarından beri sıkıntısız ipv6 kullanıyordum burayı görünce baktım benim de modem arayüzünde görülmesine rağmen internete çıkışım yok ipv6 üzerinden.

1 Beğeni

Keenetic Extra DSL modem kullanıyorum. En son yayınlanan kararlı sürüm 3.7.1 yüklü cihazımda.