İpv6 firmware güncellemesi sonrası modem arayüzüne girememe

Arkadaşlar, TurkNet’in kendin sitesindeki IPv6’ya geçiş için adımları tek tek izledim. Firmware güncellemesi kısmında modemimin sürümünün belirtilen olmadığını gördüm Firmware’i güncellemek istedim ama yüklerken “resim yükleme başarısız” diye bir hata veriyordu. Sonrasında baska bir forumda konu açtım uzun bir süre yanıt gelmeyince geçmekten vazgeçmiştim. Bir süre sonra arkadaşın biri yanıtlamış. Bu sorunu PuTTY diye bir uygulama ile telnete bağlanıp hallettim -adımlar ve konu burada- Firmware’i sitesinden indirip güncelledim fakat şu anda ne modem arayüzüne ne internete ne de PuTTY’den telnete giriş yapabiliyorum. Modemin arkasından restart attım TurkNet destek ile iletişime geçtim konuyu daha yetkili birisine aktarıyoruz dediler şu anda bekliyorum ve sizden yardım istiyorum.

Kullandığın modemin marka ve modeli nedir? TurkNet’in paylaştığı firmware ZyXEL VMG8623-T50B model modem için geçerli.

1 Beğeni

modem arayüzünde VMG8623-T50B yazıyor ama benimki voipli versiyonu

modeme arkadaki tuştan reset atın bir daha deneyin

Merhaba @neis yükleme çalıştığınız sürüm “V5.50(ABPM.3)b2_F0” bu ise ve reset işlemini yaptığınız halde modemin arkasında yazan arayüz şifresini kabul etmiyorsa büyük ihtimal brick oldu modem bu yazılım hakkında eski konularda hep uyarı yapıldı modemde arayüz problemleri yarattığına dair size tavsiyem modeminizin garantisi devam ediyor ise garanti servisine gönderin Zyxel müsteri hizmetlerinin numarasını aşağıda paylaşıyorum iletişime geçerseniz sizinle ilgileneceklerdir. İyi günler dilerim.
444 1 759