IPv6 Desteği

Geçen günlerde şöyle bir mesaj geldi.
Degerli TurkNet’li, tebrikler! IPv6 teknolojisini kullanacak ilk kullanicilarimizdan birisiniz. Artik bu teknoloji ile internete baglaniyorsunuz.
Fakat IPv6 testi yaptığımda IPv6 adres almadığım görünüyor. Modemden bir ayar gerekiyor mu.
Modem , Zyxel VMG3625-T50B
Bellenim sürümü: V5.50(ABPM.3)b2_F0

Forumda gösterilen Zyxel IPv6 ayarlarını yaptım İnternet gitti.

@quickally, @muhep Müsait olduğunuz da bakar mısınız?

1 Beğeni

Ekstra bir ayara gerek yok diye biliyorum kullandığınız firmware sürümü ile çalışacağını söylediler ipv6 destek ekibi tarafından. Dilerseniz bi resetleyin IP’ yi alması lazım. Bu arada TurkNet destek ekibinin mailini özelden size ileticem eğer farklı bir sorununuz varsa gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır

1 Beğeni

@quickally teşekkür ederim. modem arayüzünde Ipv6 aldığı görünüyor ama ıpv6 test sitelerinde IPv6 görünmüyor.

Bana sürüm değiştirmem söylendi o da sizin kullandığınız sürüm ve daha sonraki aşamaya geçemedim çünkü sürüm değiştirmedim madem olmuyor çok önemsemedim çünkü tüm Türkiye olarak geçtiğimiz bir şey değil. Detaylara verdiğim mailden devam edebilirsiniz

Özele yazıyorum o mailleri bana da ver aga.

Mailleri, forumdan veyahutta TurkNet’in bulunduğu, ilgili platformlar da gruplar da paylaşmayın!

2 Beğeni

Evet yoğunluğu arttırmayalım ipv6 tanımlanan kisiler iletişim kursa yeterli

Aman reis kızma. Verdiği yok zaten. Arkadaş gerekeni açıkladı. Siz rahat olun.

1 Beğeni

Şu an komut satırından ipconfig /all komutu ile kontrol ettiğimde bilgisayarımınIPv6 adres aldığını gördüm.

1 Beğeni