IPv6 dağıtma sorunu

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuya kafayı takmış durumdayım. Gittim 2. el Linksys E2500 aldım içine Fresh Tomato opensource firmware yükledim. Modemi köprüledim ve internete router üzerinden çıktım. Tüm ayarları eksiksiz yaptım. Fakat yine aynı sorun yine aynı sorun. Router ipv6 alıyor, router içinden ping gidiyor, makinelere ipv6 dağıtıyor ama makinelerden ping attığımda ya da ipv6 testi yaptığımda yok gibi davranıyor. Bu sorunu çözebilen oldu mu daha önce?

wan-status

ipv6-pc

ping-pc

Merhaba, hattınıza tanımlı statik IP var mı?

Merhabalar,

Hayır statik ip kullanmıyorum.

Şimdi tekrar yaptığım testlere göre LAN üzerinden ipv6 alabiliyorum, WLAN üzerinden alamıyorum.

Yani hocam bir çok kişi için haklı olabilirsiniz fakat bu sorun tamamen router / modem kaynaklı bir sorun. LAN üzerinden ipv6yı düzgün dağıtıp, WLAN üzerinden dağıtamayan bir router için iss ne yapsın. Bizim sorunumuz ya yazılımsal ya da ayarları tam anlayamadık.

Hocam istediğiniz kadar teknik konuşmakta özgürsünüz. Ben işin mekaniğine bakarım. WLAN üzerinden ipv6 alabiliyormuşum aslında, sorun Linux makinede denememden kaynaklanmış, MacOS üzerinde resimde de gördüğünüz gibi sorun yok. Şimdi araştırma kısmını Linux’a yönlendirmem gerekecek :slight_smile:

Destekleriniz için teşekkür ederim.