IPv6 Aktif Edilmiş

3

ayarlar bu şekilde benim aktif değil peki ayarlarım doğru mu

İpv4 ve İpv6 google tracert sonuçları arada yaklaşık 10 ms fark var

ipv6 ipv4

Bende de ipv6’nın ilk sabahında fark vardı fakat akşamında fark gitti. Eski pingleri alıyorum. Yurtdışı çıkışlarım 90ms. Teşekkürler TurkNet.

sorunun kaynağını vs. açıklasar aydınlanıcaz aslında ama

1 Beğeni

@EFG reis tanımlanmasına rağmen kullanamıyoruz ipv6 yı bilgi veririnsen seviniriz.

şuan beta olduğu için herkeste yok ve sorunlar olabilir bide gece 2-3 arasında interneti giden varmı ipv6 yüzünden olabilirmi birkaç gündür bir sorun var

1 Beğeni

keenetic extra dsl de nasıl olup olmadığını anlarız ya da aktif ederiz ?

arada ppp doğrulama hatası alıyorum bende 10 20 dk bekleyince düzeliyor.

1 Beğeni

aynen ppoe ppe gibi şeyler yazıyor

Destek kaydı oluşturabilsem bilgileri alıp aktarcam da destek kaydı oluşturamıyorum teşekkürler TurkNet!

@andronovada bildiğim kadarıyla akşam olan kesintiler statik ip ile çözülüyordu. ipv6 da kendisi statik oluyor herhalde. Rica etsem kesintileri önce ve sonrası şeklinde kıyaslar mısın?

kesintinin öncesi sonrası mı olur yahu?

ipv6 dan önce nasıldı sonra nasıl oldu şeklinde.

kesintinin öncesi sonrası olmaz bilgilendirilmeden kesinti hiç olmaması gerekmekte.

artık kesinti olacağını düşündüğüm saatlerde internete girmiyorum. akıllandık desem yeridir :smiley:

2 Beğeni

Hocam anlamamakta ısrarcısınız prime timeda oluşan yurtdışı çıkışlarında (örneğin bazı amerika hostlu sitelere girişte) oluşan ping artışları, paket kayıpları vs. için konuşuyorum.

ipv4 ile tıpa tıp aynı gibi duruyor şuanlık ilerki günlerde ne olur bilemem.

1 Beğeni

destek kaydı oluşturuluyor denermisiniz ben oluşturdum aklıma şey takıldı bunlar bizim bağlantının koptuğunu farkedemiyor çünkü modem istatistiklerindeinternet sorunsuz görünüyor bende onlara aldığım hatayı ekte gönderdim

kişisel bir sorun benim destek kaydı oluşturamamam istisnayım. Botlar modemimizin açık olduğu süreyi söylediğine bende tanık oldum. İnternetim kesilmesine rağmen sorun yok diyorlardı.

ben bir kaç kere modemde bağlantıyı kesip açınca bir defalık ipv6 çalışır oldu. sonra tekrar modemi yeniden başlatınca falan tekrar çalışmadı. modem ip alıyor ama internete çıkamıyor ipv6 ile.