IPv6 Aktif Edilmiş

ipv6 aktif oluyor ama ip adresi hatası var sanırım. Kendim girince aktif oluyor. :thinking:

Kablosuz Testler:
IPV4 testler:

IPV6 testler:

Yabancı sunucularda IPV6 tarafında biraz ping sorunu var gibi. Sonuçta IPV6 henüz test sürecinde bu da normal geliyor. Belki de sunucu tarafında da sorun olabilir.

Buralarda benimde normal. İPv6 test sitesi üzerinden yapcan orda 6 7 cıkıyor.d

1 Beğeni

Sunucuyla alakalı olabilir.
Oradan bende de aynı şekilde çıkıyor fakat test yaparken telefondan hız kontrolü yaptığımda 11 mb/s görüyor.

:smiley: :smiley: Sunucu tertemiz

1 Beğeni

53 mbps gösteriyor fakat Ben telefonun hız ölçerine baktığımda 10-11 mb/s olarak görüyorum.
Sonuç yanlış veriyor bende. Tabi birde kablosuz test yapıyorum.

Bu işyerinde ki pc den yaptığım test. Wifi ile yaptım. Wifi den pc ye 20 21 mbps anca ulaşıyor. Çıkan sonuç 18.6 mbps. Sanırım tek sorun bende var. Benim 95 mbps hız olmasına rağmen 6mbps lerde kalıyor. İpv4 ve ipv6 da 2 side aynı. İlginç

Omni DSL var galiba Mehdi abi sende.
Ben de Extra DSL var.
Varsayılan ayarlara al abi. Yeniden başlat. Tekrar test et. Ping ayarlaması yapmasın cihaz.

Oho baska modemle bilem denedim olmuyor :smiley: Bu arada işyerindeki böyle.

1 Beğeni

Evet statik ip kullanıyorum.

Herkes için değil atama alt yapı hazırsa otomatik olarak geçiyor.

1 Beğeni

14.000 km uzaklığa bile 60 küsür mbit ile gidiyor.

1 Beğeni

testi gecemiyor. burda görünen ip adrsi birsey ifade etmiyor mu?

Yazılım ile alakalı olabilir nedendir anlamadım ama 1 2 marka harici diğer modemlerde ipv6 ya hiç çalışmıyor yada sadece belirli bir yazılımda çalışıyor yani sorunun neyden kaynaklandığını kimse bilmiyor internet sağlayıcı modem üreticisine yönlendiriyor onlarda internet sağlayıcıya arada kalan kullanıcı oluyor

Nasıl talep geçiyoruz ya da otomatik mi yapılıyor bu işlem acaba?

Arıza kaydı açabilirsin ipv6 hizmeti akif mi kontrol edilsin diye

Denemek isterdim açıkcası, cgnattan cıkıyor mu acaba ipv6ya gecince? Bilginiz var mı?

Hocam arıza kaydı açtım. M. temsilcisi telefon ile ulaştı ve ipv6 nin tarafima kesinlikle tanımlı olduğunu teyit etti. Modem üreticisi ile görüşün dedi. TT td9970v3 root erişimli modem köprü modunda ve ardında Asus rt ax86u var. Gönderdigim görselde göründüğü gibi ipv6 alıyor. Fakat enteresan bir şekilde birkaç dakikada bir bağlantı kopmuş görünüyor arayüzde hatta yönlendirici üzerindeki internet ışığı kırmızı oluyor. Ama sanırım bağlantı kopmuyor. Hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. Hatta testi de geçiyordum. Belki de sorun yazılımsaldir. Fakat daha 10 gün önce güncellendi. Nerede yanlış yapıyorum acaba?

Bu da “ipv6.google.com” ping testi