IPv6 Aktif Edilmiş

merhaba benim ipv6 var ama ipv6 kullanamıyorum dns de kabul etmiyor yardımcı olur musunuz?

Bende de aynı şekilde modemde ipv6 görünüyor fakat test yaptığımda ipv6 yok yazıyor

Modemde elle DNS v6 yapılandırması yok. Ya da ben bulamadım. Root olarak girmeme rağmen. v4’ü elle girebiliyoruz ama.

@MertJR test sitelerinde gozukuyormu peki

Dostlar keenetic modemde ipv6 dns için giriş yok. Yapabilen varsa nasıl yaptığını anlatabilir mi?

Şuan sahip olduğunuz modem çok eski değilse IPv6 destekliyor. Ancak bazen tam ayarlar yapılmış olsa bile o modemde firmware gelmeden çalışmıyor.

4 aşama başarılı ve doğru olursa IPv6 kullanabiliyorsunuz.

1. Hattınıza IPv6 tanımlanmış olması
  2. IPv6 destekleyen modeminizin olması
  3. IPv6 ayarları - Etkinleştirilmesi
  4. IPv6 destekleyen modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirebilmesi

1,2 ve 3 maddelerde sorun olmuyor. 4. yani modeminiz ile TurkNet IPv6 bağlantısı gerçekleştirme olayı henüz her modemde çalışıyor diyemeğiz. Ancak bize bildirmeniz halinde gerekli çalışmaları yapacağız.

Bu konuya da göz atmanızı öneririm.

TurkNet'de Çalıştığı Gözlemlenmiş IPv6 Destekli Modemler

4 Beğeni

Şuan telnet ile yapabilirsiniz. Aklınızda bulunsun silemiyorsunuz şuan. Keenetic henüz IPv6 için DNS ayarları bölümünü eklemedi.

ipv6 name-server BURAYA IPv6 DNS adresi

Örnek olarak Google IPv6 DNS’lerini yazalım

ipv6 name-server 2001:4860:4860::8888

benim modemim ayarlarını otomatik yapıyor, modem modeli tenda v300, 1.1.1.1 dns uygulmasını indirip mobilde kullandığımda ipv6 çalışmıştı,saf haliyle neden çalışmıyor pek fikrim yok

Screenshot_20201209-193223_Chrome|243x500 Modemim asus dsl ac51 modemde ipv6 ip gözüküyor ancak testte çıkmıyor

Vodafone H300S. Modemde IP var fakat v6 DNS gelmiyor. DNS adresi almadığı için internete IPv6 ile çıkış sağlayamıyorum doğal olarak.

Screenshot_1

Edit : Ve doğal olarak IPv6 login hatası veriyor cihaz günlükte. Tek hata bu.

ben de dns giremiyorum kabul etmiyor

Bazı IPv6 bloklarına (örneğin benimki 14f0) internet çıkışı vermediklerini düşünüyorum. Forumda farklı bloklarda bulunan kişilerin hata alma sebebi bu sanırım yukarıda da yazıldı.

O modemde güncelleme almadan IPv6 sanırım çalışmaz.

eren bey benim yapmam gereken bir şey var mı bu durumda?

Daha önce Tenda kullanmadığım için bu konuda maalesef bilgim yok. Tenda kullanan ve IPv6 testi başarılı olan arkadaşlar olursa lütfen @bugramnv arkadaşımıza yardımcı olsun.

1 Beğeni

tamam teşekkür ederim bekleyeceğim başka çarem yok o zaman

1 Beğeni

Hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Telnet üzerinden yapmaya çalışıyorum bende. Cloudfare dns adresi atamak istiyorum fakat ipv4 ’ teki gibi 1.1.1.1, 1.0.0.1 iki adet dns yerine bir tane mi yollamam gerekiyor?

Güncelleme icin yapmamız gereken birşey varmi acaba

Ne kadar atasanızda TurkNet IPv6 DNS servisi > Cloudflare IPv6 olarak çalışacak. Şuan için bence DNS değiştirmeyin Keenetic modemde.

Peki bu bize atanan ip adresleri statik mi yoksa dinamik mi?