Ipv6 aktif edilmedi diyor

Ipv6 aktif etmek için başvurdum,tanımlandı dedi ve modemden aktif ettim ama hala pasif gözüküyor

1

modeminizin modeli nedir acaba?

1 Beğeni

Modemde kurulum yapman gerekiyor

keenetic extra dls ac1200,ayarlardan aktif ettim ama yine düzelmedi.

Yaptım ama olmadı yine aynı

Nereye ne yazdınız da ipv6nız aktif edildi bana aktif edemiyoruz deniliyor

İpv6 geçiş talebinde bulundum destek kısmında onlar da modem adı ve modelini sordu bende verdim. Destek ekibinden bana kontrolleri edip geri dönüş yapacaklarını söyledi. Dönüş ettiklerinde ise ipv6 tanımladı, lütfen modem arayüzünden ipv6 yı aktif edin yazdı.

Ben de geçiş talebinde bulunduğumda böyle bir cevap aldım maalesef

Bir daha yaz belki şu an aktif ederler ki ben çözdüm şu an aktif geliyor. VDSL/ADSL menüsünden iss den aktif etmemişim bir tek onu aktif nasıl edileceğini tam göstermemiş kurcalayınca fark ettim.

Hangi modemi kullanıyordunuz?

Ve hangi başlıktan destek kaydını açtınız

Keenetic extra dsl Ac1200 modem. Açtığım destek başlığı işlemlerden tarife/paket/kampanya ile ilgili destek

Kendi probleminizi nasıl çözdünüz peki? Ben yaşarsam bu adımları da deneyeyim diye istedim

Yani ben nasıl çözebileceğini diyemem ama kendimden yola çıkarak diyebilir ki modem ile sorunun başlığını arattım, arayüzü kurcaladım destekle iletişime geçtim ve forumda yazıdım illaki bir yerden cevabı bulabiliyorsun.

Tamamdır çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

İp v6 açtırmak için gigafiber hizmetimi olmalı yoksa vdsl paketler de bu hizmet açılabiliyor mu?

Fark etmiyor internetin türü, önemli olan çalıştıran modem/rotuterı bulmak.