IPv6 adres Etkinleştirme Sorunu

Merhaba aynı anlattığınız sorun benimde başıma geldi. Ipv6 paketi tarafıma gelmemekteydi. Paket analizi ve dışarıdan aldığım adrese tracert (bu siteyle: Traceroute Test - Simultaneously Trace From Different Global Locations | KeyCDN Tools) testlerini gönderdiğimde sorunumu çözdüler. Tahminim yönlendirme problemi olduğu yönünde ospf veya mpls yapılandırmaları yanlış ve doğru yönlendirme olmuyor. Dışardan yapılan tracert testi ile size gelmesi gereken paketin nerede kaldığına bakabilirsiniz.

@alperenatici Ali Alperen bey var mı bir gelişme. Bu sorun ne zaman çözülecek. Gerçekten birisi şu sorunu ciddi inceleyip çözüm üretse. 1-2 aydan beri açık arıza kayıtları var. BTK üzerinden şikayet mi edilmesi gerekli çözüm için

Çözülmesi şuan imkansız gibi bence. Geçen seneden beri aynı sorunu yaşayan onlarca kullanıcı var hala çözüm sunulmadı.

Merhaba Arkadaşalar,

TurkNet ile TürkTelekom arasındaki IPv6 sorunu yakında çözüm üretileceğini düşünüyorum. Sorunu Cem beye aktarıp onun yönlendirmesiyle birlikte bugün beni aradılar. Mevcut TurkTelekom anlaşmasında IPv6 için herhangi bir SLA mevcut değilmiş. TurkTelekomla görüşme yapılarak IPv6 için çözüm üretilecekmiş. Böylece hem SLA hemde modem desteği gibi konulara kalıcı çözüm üretilecekmiş.

Bilgi geldikçe sizleri bilgilendiririm.

1 Beğeni

1 sene önce direk görüştüm, sonra ekipten aradılar. Adım bile atılmadı. Hiç sanmam ama inşallah olur.

Tekrar Merhaba,

Yapılan çalışma sonrasında IPv6 sorunum çözüldü. :smile:

Güzel haber, ne çalışması yapıldı öğrenebildiniz mı ? 1 yıldır diğer arkadaşların ki neden çözülemiyor o halde :face_with_monocle:

Türktelekom da ZTE SSG konfig değişikliği yapıldı. Şuan benim sorunum örnek olarak yapılıyor. Diğer müşterilerin çözümü için yardımcı olacak.

Bu konuda çözüm sağlayan ilk benim, 2. Sizsiniz o halde :grin:

Benimde aynı, TT çalışması ile Ericsson SSG den ZTE SSG’ye geçiş yapıldıktan sonra bir gecede bozulmuştu ipv6. Aynı gün sabah TT ilçe müdürlüğünü basıp :grin: çözdürmüştüm sorunu.

Forum’da yazmıştım hatta birkaç ay evvel.

1 Beğeni

İşten anlayan birinin olaya müdahale etmesi ne güzel oldu. IPv6 tanımlamaları da durdurulmuş şu an için. TT tarafında en kısa sürede bir sonuca ulaşırız umarım.

Buğra arkadaşımıza teşekkür ediyorum. IPv6 sorunu bende de çözülmüş durumda.

1 Beğeni

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.