İptal ve Borçlar/Alacaklar

İki sorum var;

1- Ayın 10’unda kesilen son faturamı ödemiştim ve gün itibariyle başka ISS’ye geçiş yaptım, işlemler tamamlandı. Ayın kalan günleri için alacaklarımın iadesi olacak mı? Fatura banka aracılığıyla kartsız ödendi.

2- Geçiş işleminden sonra TurkNet’e de iptal dilekçesi göndermem gerekiyor mu?

1- E-devletten borç alacak sorgunuzu yapabilirsiniz. Herhangi birşey varsa orada çıkar zaten.

2- Geçiş işlemlerini eksiksiz yaptıysanız tüm işlemleri geçtiğiniz iss hallediyor. Bir şey yapmanıza gerek yok.

2 Beğeni

Tamamdır teşekkürler.

@Gnnc bir başka iss den TurkNet 'e geçiş yapınca TurkNet diğer aboneliği kapatıyor. ama bunu her iss yapmıyor. hatta çoğu yapmıyor. burda ve twitter da kapatılıdığını sandığı eski iss nin kapatılmadığına şahit oldum. geçtiğiniz iss ye sorun bence ne olur ne olmaz. telekom ve vodafone kesin kapatma yapmıyorlar. onlar zamanında bana siz TurkNet 'i kapatın biz karışmayız demişlerdi.
kapatıldığını sanıp bi sonraki ay fatura süpriz olmasın. siz işi şansa bırakmayın bence. geçiş yaptınız iss ye teyit ettirin.
@Selcukssn benimkisi bi katkı. siz mutlaka işin içinde olarak daha deneyimlisinizdir. :slight_smile:

3 Beğeni

@yuce 2017 yılında Superonline’dan TurkNet’e geçiş yaptığımda SP’yi kapattırmak için iptal dilekçesi vermek zorunda kalmıştım ben, o yüzden yine sorayım dedim. TurkNet online işlemlerden baktığımda hizmetim aktif görünmüyor ve hizmetiniz iptal edildi mesajı da aldım. Zaten aynı portdan iki ISS’nin hizmet vermesi mümkün değil, eski ISS hizmeti kapatmadan diğeri açamıyor. Mesele faturalandırmanın sonlandırılması. Teyit edeceğim yani teşekkürler.

1 Beğeni

o zaman sorun yok :+1:

bi çok şikayet görmüştüm. kapatıldığını sandığı iss nin kapanmadığını. teknik detayını bilmiyorum ama 2 ayrı porttan biri eski biri yeni olabilir. ama TurkNet ok dediyse sorun yok demektir. :slight_smile:

ben teşekkür ederim. :slight_smile:

Evet ücret iadesi olacak eğer Eylül ayı faturası da çıktı ise tamamını ödersiniz sonra da kalan günler için iade alırsınız. Borç ve Alacak Sorgulama - TurkNet

1 Beğeni

Teşekkürler. Linkten alacağım gözüküyordu ve IBAN girişi yaptım. Neredeyse 3 ay geçmesine rağmen hala iade banka hesabıma yansıtılmadı. Biz 1 hafta fatura geciktirseydik internet kesilirdi üzerine yeniden açma ücreti alınırdı, ödemeyip bıraksak küçücük bir miktar için icralık bile olurduk. Bu yapılan resmen ayıp. Büyük bir miktar olmasa da iademi beklemekteyim ama TurkNet’den hala ses yok.

Fatura adımından kayıt açmış mıydınız?

1 Beğeni

Bugün destek kaydı açtım dönüş yapıldı, IBAN’ın adıma ait olup olmadığı soruldu ben de onayladım. Sorunla ilgilenilecek dendi bakalım çözülürse tekrar yazıcam.

1 Beğeni