İp degişmesi her gün

Merhaba hat anannemlerin her gun ip degişmesi oluyo oimden kontrol sağladığımda durum saati ya 2 saat ya 30 dakika online gosteriyo ve bunun sırasında hızdada degişliklik oluyor ne yapmalıyım

Hat kopuyor demekki sürekli

Sadece ip degisse hız degişmez dimi

Ne kadarlık Bir hız değişmesi gerçekleşiyor?

Mesala 88 oluyo 89 oluyo sonra 93 gecendi 102 e cikti kendi kendine simdi 88 89 galiba

Bu gibi değişiklikler bağlı olduğunuz saha dolabı veya santralin yoğunluğuna göre değişebilir. Bunlar bir sorun teşkil etmez kullanımınıza diye düşünüyorum. Herhangi Bir performans kaybı yaşıyor iseniz destek kaydı açabilirsiniz.

Ben kayıt açtım ama benim sorunum tam tersi statik ıp olmamasına rağmen 2 hafta önce genel bir elektrik kesintisi oldu ondan sonra ip adresim bir türlü değişmiyor önceden TurkNet istanbul serverlarından ip alıyordum şimdi kocaeli serverlarından sabit bir ip alıyorum modemi kapatıp açtım reset attım bir türlü değişmiyor ve 2 haftadır bu olaydan sonra ping seviyem bir türlü sabit değil 1.1.1.1 sunucu adresine yaptığım testte en düşük 19 en yüksek 27 oluyor.

TurkNet tarafında yolunuz değişmiş olabilir. :person_shrugging: Önceki traceroute bilgileriniz varsa şimdiki ile karşılaştırma yapıp kontrol edebilirsiniz trafik yönünü

Değişmiş kontrol ettim bunu düzeltmenin bir yolu varmı acaba çünkü kayıt açtığımda yapabileceğimiz bir şey yok dediler

Bildiğim kadarıyla yok. Statik IP alıp farklı bir sunucu üzerinden erişim olabilir. :person_shrugging:

Tamam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

1 Beğeni

Tamamdır bi destek açayım bakalm ne diycekler sağolasın hocam

1 Beğeni