İp alamıyorum

25.07.2020 saat 11 civarında internetim gitti modemde DSL ışığı yanmakta ve ev telefonu çalışmakta ancak modem üzerindeki internet ışığı yanmıyor konuyu hemen TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi de destek kayıtı açarak TurkNet 'e ilettim onlarda 15:20 gibi beni arayıp sorunun modem kaynaklı olabileceği söyleyip modemi sıfırlayıp yeniden kurmamı istediler bu önerileri her ne kadar mantıksız gelse bile uyguladım sonuç değişmedi onlarda 11:45 de açtığım ve sorunu açıkça belirtiğim arızayı 15:20 de telekoma ilettiler nasıl ilettiler bilmiyorum çünkü sorun hayla düzelmedi bu konuda ne yapmalıyım.

Modem bozuk değil. Çalışan bir modemi söktüm evde test ettim.
Hattımda sorun yok apartmana gelen kablo hiç bir ek olmadan modeme geliyor ve kabloyu 1 sene içinde değiştirmişim.
Modem ayarlarında sorun yok zaten İnternet gittiğinde youtubedan video izliyordum.

Dsl yanıp, internet ışığı yanmıyorsa çözülür. TurkTelekom’un kontrollerinden sonra gelecek cevabı bekleyiniz.

2 Beğeni

telekom bölge müdürlüğüne gittim bana telekom kaynaklı bir sorun yok gerisini hizmet aldığın yer ile konuş dediler.