Ip Alamama

Merhaba saygı değer arkadaşlar.

Yaklaşık olarak 36 saattir internetim yok ethernet ışığım kırmızı yanmaktadır.

Destek ekibine gerekli bilgi verilerek kayıt acıldı. TurkNet ekibi altyapı ile ilgili sorun olmadığını söylemiş olup modeminizi reset atarak tekrar kurun diye mesaj iletti.

Onu da modemin destek ekibini arayarak zeynep hanımla birlikte reset atarak kurulumunu yaptık ama hala ethernet ışığı kırmızı yanmakta ve sorun çözülmedi. Modemin destek ekibi ise ıp alamadığımı ve tekrar TurkNet ekibi ile iletişime geçmemi söyledi. Şuan pinpon topu gibi ordan oraya atılmaktayım. Böyle sorunla karşılaşan oldumu?

DSL ayarlarınızda Varsayılan ağ geçidi aktif mi ? Aynı zamanda IGMP deaktif olmalı. Benim bir arkadaşım modemine reset atmasına rağmen bu ayarlar default olarak gelmiyordu. Bu şekilde yaparak çözmüştük. Bendeki ayarlar bu şekilde olduğu için arkadaşımda bu ayarları yapınca çözülmüştü. Teknik detayını bilmiyorum. IGMP’yi değiştirmeye gerek olmayabilir ama Varsayılan ağ geçidi seçmeyince internet gelmiyor. Deneyimledim. Bir de benim gibi Zyxel VMG3312-B10A kullanıyorsanız bu ayarları değiştirip kaydet demeden önce dsl şifrenizi yeniden girin yoksa şifre ******** olarak kayıt oluyor ve yine internet gelmiyor!!!

Hepsini denedim ama malesef hala sorunum çözülmedi.

Modem yeniden kuruldu
Kablo bağlantıları kontrol edildi.
Hala ıp alamamaktayım.

çözüldü mü hocam?
aynı durumdan ben de çekiyorum

İpv6 test kullanıcısıyım. Ipv4 ve ıpv6 kullanıyordum. Ipv6 iptal edip sadece ıpv4 ü kullanmaya başladığımda ıp almaya başladım kardeşim.

İpv6 kesintiler çok oluyor. Bendede bazen oluyor ipv6 kesiliyor ipv4 kesinti yaşanmadığı için otomatik ipv4 ten bağlantı sağlıyor modem

@BurakDURHAN Hattınız VDSL mi ADSL mi?

Ben tamamen ıpv4 ve ıpv6 seçeneğini iptal ederek ıpv4 dü seçtikten sonra hattım geldi eğer hattınız hala yoksa ayarlardan bunu deneyin.

Vdsl (20 karakter:)…)

Benim modem otomatik tanıyor 2 sini birden kullanıyor biri kesilirse diğerinden otomatik seçiyor. Seçenekleri uğraştırmıyor