İp alamama

Öncelikle selamlar. 06.12.2023 tarihinde sabah 10 civarı internetim kesildi. Hemen arıza kaydı oluşturdum. Olay Türk telekoma intikal etti. Apartmanda komşulara sorduğumda hiçbirinin internetinde sorun olmadığını öğrendim. İlk kuruluma gelen türk telekom çalışanına arıza kayıt numaramı da attım. Twitter üzerinden de TurkNet yardım ile iletişime geçtim. Türk telekom ekiplerinin 10 aralığa kadar arızayı giderebileceği bana iletildi. Bölgemde herhangi bir altyapı çalışması yok. Arıza sorguladığımda herhangi bir soruna rastlanmadığı yazıyor. Her ayın başında ben bu sorunu yaşıyorum. Tüm apartman kullanırken benim netim kopuyor. Öğretmenim hem eğitimlerim(uzaktan eğitim) hem sunum çalışmalarım(canva) hem öğrencilerle çalışmalarım(eba) hem 9aylık bebeğim(kamera) var. Müşkül durumdayım. Küçük bir yerde yaşadığım için bir tanıdık aracılığıyla türk telekom ekibine de ulaştım. Araya sıkıştıracaklarını söylediler. Hala bekliyorum. Bu süreci hızlandırma şansım hiç yok mu? Teşekkür ediyorum.

Selamlar @ibrahimdonmez, genel arızalar port bağlı olarak bireysel yaşanabiliyor. Yani komşunuzda internet varken sizde olmaması durumları söz konusu olabiliyor. Bu çalışmalar yerel sağlayıcı tarafından yürütülüyor. Kaydınıza istinaden en kısa sürede inceleme ve işlem gerçekleştirilecek.