IP adresim durduk yere degisti, hat degerlerim dibe vurdu

Söyle söyliyim kablomda sorun olduğunu düşünmüyorum aslında. Sırf kanıt olsun diye ekip istedim. Neden diye sorarsanız biz daha geçen ay Ankastre kutumuzu yeni yenilettik. Baştan aşağı yenilendi (regletler, kutu, kablolar, vb.). Bakalım yarın bi gelsinler de. Teşekkürler.

bak.iste aradigim.konu ve ozeti ayni durum.bendede var kardesim sistemde 77 goruluyoken ben 100den 95 aliyodum abimin ebine tt bilene 16 veriyoken turknetden 100 den 94 aliyo ama gel gorki resimdeki durumun aynisi bendede var port degisikligi talebinde bulunduk yerinde destek.ekibiyle bakalim.sonuclari burdan yazicam kaldi 24 saat :slight_smile:

Ben IP’den diyorum. Çünkü aynı durum bir çok kullanıcı da var. SNR 6’ya sabitlendi benim neredeyse. TurkNet tarafından sistemsel bir hata olduğunu düşünüyorum. 1 dk kesildi ve bi anda SNR düştü hız da düştü tabiki de. Şuanda 93 alıyorum max rate 99 gösteriyor. Daha öncesinde 150 max rate 100 hızım vardı. Hiç bir şey değişmedi. Saha dolabı ellenmedi. Ankastre de aynı şekilde. Nedenini öğrenemedik. YAPA dendi fakat YAPA’dan esaret yok :slight_smile: Hala cevap bekliyorum. YAPA mı geliyor fiber saha dolabına bilmiyorum.

Daha önceki hat değerlerim:

Şuanki hat değerlerim:
image
Şuanki hat değerlim. Yeniden başlatınca IP adresi değişti sanırsam.
İlginç bir şey oluyor ama anlayamıyorum. Umarım böyle sabit kalır ama zannetmiyorum sabah 10 gibi kesilir gibime geliyor.

Yani sıkılmaya başladım 9 gün oldu. Hatta şu anda normal kullandığım hızda da sorun var arada sırada 2mbps hız görüyorum. Youtube da videolar açılmıyor. Enteresan şeyler.

88e sabitledik. Hat değerleri daha da düştü. :smiley:

Arkadaşlar şimdi TurkNet saha ekibi geldi ve ankastre den benim kablomu buldu sonra kendi kablosunu takıp modemine bağladı. Benim evde aldığım değerlerle aynı değerler çıktı. Yani ne benim iç tesisatımda, ne Ankastremde, ne de modemimde sorun var. Ve şöyle dedi: Ya santralden çıkan hızı sabitlediler ya da aynı hızı gönderiyorlar ancak size gelen kabloda sorun var. Her şekilde de ne bizlik ne de Turknetlik sorun yok. Sorun şu anda sadece TT de.
@Fatih2 @TworA @ModeratriX @atagul98

2 Beğeni

Benim de TT’ye iletildi. TurkNet SNR sınırı koyulduğunu söyledi.

Tabiri caizse “Network gazisi” doldu buralar. Maalesef, ben de şu Telekom’un hız sabitlemesinden dolayı sorunum var, DSLAM değil. Modemim de yaptığım SNR, DSLAM’a işlemiyor.

O, iki ihtimal de kuvvetli.

1 Beğeni