IP adresi hangi ülkenin?

Ekteki 93 ile başlayan IP acaba hangi ülkenin IP adresi?

Şöyle inceleyiniz

Peki bir moderatör varsa, tracert attığım ip Türkiye’de bir oyun sunucusu. Bağlantım neden yurt dışına gidip tekrar buraya geliyor?

TurkNet’in omurga altyapısı diğer ISS’lerden biraz daha farklı çalışıyor. Peering anlaşmaları vesaire bazı oyunlar için farklı yollar izleyebiliyor. Misalen radore sunucu üzerinde yer alan bir ipye ping atınız bir de comnet üzerindekine. İki datacenter da istanbul’ds olmasına karşın katılım noktaları nedeniyle ping süreleri değişkenlik gösteriyor. Konumumdan İstanbul ping süresi min 17 Max 23. Comnet server’dan 20-22 ping alırken radore server 75-80 ping veriyor. Omurga, yurtdışına çıkıp geri dönecek şekilde katılım ile oluşturulmuş bazı noktalar için

O zaman şöyle devam edelim. Yaklaşık 1 hafta öncesine kadar benim pingim bu sunucuya 10-20 arasıydı. Sonrasında ne olduysa pingim 70’in altına inmiyor. Modemi kapatıp açmam da bir şeyi değiştirmiyor. Bunun sebebi nedir?

Bu konu hakkında sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Dediğim gibi katılım hattında yapılan bir değişiklik ping sürenizi etkilemiş olabilir. Etkisi olur mu bilmem ancak İstanbul lokasyonlu bir VPN ile deneme yapabilirsiniz. Değişiklik olacağını sanmıyorum pingte ama denemekte yarar var. İlerleyen süreçte sıkıntı çözüledebilir, oyun server’ı tarafında bir sıkıntı olması da kuvvetle muhtemel. Oyun hangi oyun bu arada

Serverın forumunda bizden yana bir sıkıntı yok bağlantınız yurt dışına gidip geliyor. ISS’e bağlantınızın neden yurt dışına gittiğini sorun diyorlardı. Oyun cs 1.6 bu arada keyif için giriyorum arada şu anlık giremiyoruz :smiley:

Dediğim gibi hocam datacenter’ların bazılarına katılım şekli farklı oluyor TurkNet omurgasının. Bu nedenle ben de radore’de olan sunucularımı comnete taşıdım yakın zamanda. Sanırım altyapıda bazı değişiklikler yapılıyor. CS için sunucu alıp oynuyorsanız farklı bir noktadan sunucu almanızı tavsiye ederim. Sadece katılımcıysanız 70-80 ping de kabul edilebilir eğlence için :smiley:

Pingi en düşük veren sunucuda oynuyorum. Oyuncuyum ben sadece keyfi girip çıkıyorum falan, pingi 70 gördüğümden beri araştırıyorum sebebini. Umarım çözülür şu sorun.

Hocam ip’ye ping atamadım sanırım sunucu aktif değil ancak csduragi ve Manisa lokasyonlu bi vps’e ait çıkıyor. Manisa’da ise zaten Server bu bile bi handikap :smiley: Website için falan farklı lokasyonlardaki vpsleri öneririm ucuz olur da hangi akla mantığa göre Manisa lokasyonlu makineye oyun server’ı kurmuş bu arkadaşlar anlamadım. Yanılıyorsan birileri bilgilendirsin ancak iki sorguda da lokasyon Manisa görünüyor.

Şimdi tracert komutunu oraya atıcam bakalım yetkili ne diyecek.

Farklı bir yanıt gelmeyecektir ama şansınızı deneyin yine de.

Burdan bakınız