İnternette Bağlantı Sorunu

Arkadaşlar merhaba daha öncede bir konu açmıştım ve DNS değiştirmem önerilmişti ve DNS değiştirince sorunum düzelmişti. Dün bilgisayarımı formatladım ve ardından OperaGX tarayıcımdan arama yapmaya çalıştım fakat “Bağlantınız gizli değil.” hatası aldım. (Bu sorun sadece Google arama motorunda oluyordu, başka sitelere girebiliyordum). Tarayıcı VPN’ini açtım ve erişim sağlayabildim. Bugün ise o sorun kesildi ama az önce “Red Dead Online” adlı oyuna girmeye çalıştım fakat “Social Club offline mode could not establish connection” hatası aldım. Social Club’ın sitesine girmeye çalıştığımda da site yüklenmiyordu ve bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyordum. İnternetimde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Dns değiştirme işlemini modem arayüzünden yaptınız ise bir sorun olacağını sanmıyorum. Ulaşmaya çalıştığınız sitenin adresini paylaşır mısınız_?

1 Beğeni

Modem üzerinden yapmamıştım bilgisayarım üzerinden yapmıştım. Şimdi modem üzerinden DNS ayarlıyacağım, sizin önerdiğiniz DNS nedir? Ulaşmaya çalıştığım site https://socialclub.rockstargames.com dün modemi kapa-aç yaptıkyan sonra oyuna ve siteye girebildim.

DNS Ayarlarından sonra modemi yeniden başlatmayı unutmayın. Aktif olmamış oluyor. Muhtemelen kapat aç ypaınca girmiş olduğunuz dns ancak aktif oldu.

1 Beğeni

Anladım,

DNS değiştirme işlemini bu sekmeden mi yapmam gerekiyor

evet dns değerlerindeki kısımdan. Statik işaretleyip; DNS Sunucusu 1: 1.1.1.1 ve DNS Sunucusu 2: 1.0.0.1 olacak. Sonra kaydet diyip. Biraz bekledikten sonra modem yeniden başlatın.

1 Beğeni