İnternetin Kopması

Herkese iyi geceler diliyorum. Yaklaşık 5-6 ay önce crc hatalarımdan dolayı konu açmıştım. O zamandan beri hattımı sabah 5 te sıfırlayarak sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum, 1-2 hafta öncesine kadar. Ne olduysa gün içinde 4-5 defa internetim gidiyor. Arıza kaydı oluşturdum. Telekom Ekibi eve kadar geldi. Dediler 75 lik paket kullandığınız için hata oluyor. Onlara her ne kadar ben snr değeri mi yükseltip hattımı 30 MB da sabitlesem yine hata oluyor dememe rağmen ısrarları üzerine hattımı 50 ye düşürdüm. Bu defa daha sıkıntı oldu. Tekrar arıza kaydı açtım dedin porttan kaynaklanabilir, TurkNet port değişikliği yapıldı dedi. Benim internetim hala düzelmedi. En son bu akşam modemi evden söküp binanın girşindeki ankastreye bağladım. 2 saatlik sürede “0” hata vardı. Az önce baktım yüne 100k lık crc birikmiş. Modemim Asus aç 750 bir çok ayar denedim. Eski sürüme döndüm. En son sürümü yükledim sonuç değişmedi. Buraya ayarlarımı ekliyorum. Tavsiyesi olan varsa ilgilenirse teşekkür ederim.

Hat değerlerim

Yardımcı olabilecek var mı

11 oldugunu yeni gördüm…

Evet denedim 15 e kadar yükselttim sonuç yüne aynı bu kullanımda devre dışı bıraktığım için galiba 2 ye çekmiş

1 Beğeni

2 olan benim modem degerlerimdi… farklı bir modem üzerinden bakarak kopma olup olmadigini test etme sansınız var mı

Telekom’un verdiği zyxel var öncekinde onu denemiştim oda yine hata vermişti.

@EFG usta konuya bir el at.

Bölgemde sıkıntı varmış… inşallah daha da berbat hale gelmez hızım…

Bu sabahta iski binanın logarını taşıyor inşallah kablolara zarar vermezler…