İnternetimin 6-7 saate bir kesiliyor 5dk sonra geliyor

İnternetimin 6-7 saate bir kesiliyor sorun nedir sizce modem hat degerlerinden anlamiyorum anlayan yazabilir mi?

@tnetwork @moderators

1 Beğeni

Cevap yazarlar mı hocam

Paketiniz kaç mbps, bu attığınız ekran görüntüsünün üst kısmında yer alan hız değerlerini gösteren kısmın da ekran görüntüsünü paylaşır mısınız. Hat değerleri normal görünüyor. Ek olarak bu ekranın alt kısmında crc hata sayısını gösteren kısım var orada ki rakam 5-6 saatin sonunda yüksek mi oluyor.

böyle atıncada çivi yazısı gibi bişey anlaşılmıyo

ilk attıgım görsel düne aitti o zaman 52mbps veriyolardı 86 yapmışlar zaten altyapı en fazla bunu destekliyo

Suanlik degerler sinirda görünüyor crc hatalari artmis sadece ama Bence en iyisi 75 Mbps kullanin

6 saat 39 dk lık dsl bağlantısında bu kadar crc normal diyebiliriz. Önceki değerlerde bir arıza durumu yaşanmış olabilir. Crc sayısı 300k nın üzerine çıktığında yavaşlamalar başlayabilir. Crc kısmını takip edin hızlı yükseliyor ise bir alt pakete geçebilirsiniz. Veya snr ayarı yapabilen bir modem edinerek snr değerini artırıp hızı düşürebilirsiniz.

Upload bazi hiz profillerinde 8 oluyor 75 Mbps pakete gecerseniz upload 15 olacaktir

Millenicom kullanıcısıyım normalde ve millenicoma bildirmeme rağmen böyle bi şey geldi millenicomdan arızanız düzeltildi diye acaba bu internetin gidip gelmesiyle alakalı bir arıza mı düzeldi?

Olabilir suanki hat degerlerini atarmisiniz

Millenicom 8 veriyo eskiden 80-20 veriyodu hatadan herhalde cunku internet sitesinde hala 8 upload

Benim testime göre 88 ve 79 hiz profillerinde 8 upload oluyor

hocam ben modemi 2023 yazında aldım hiç güncellemedim güncellesem sence düzelir mi

son durum

Evde degilim şuan gecince atarım

1 gün 4 saatlik bağlantıda 290 crc çok değil gibi. Yazılım güncellmesi ile düzelir mi bilemiyorum maalesef. Ama güncel yazılım kullanmak iyidir.

1 Beğeni

Broadcom uongalı bir modem denediniz mi?