İnternetimi Kullanamıyorum

2 gündür internet bağlantımı doğru düzgün kullanamıyorum. Modemim ASUS DSL-AC750, DSL ışığım yanıyor fakat internet ışığım bazen gidiyor bezen geliyor. Geldiğinde ise internet erişimim olmuyor. Modemi 2 hafta önce aldım ve 2 haftadır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. SNR ayarımı 8db’ye sabitlediğimde internet erişimim geliyor fakat 20 dakika sonrasında tekrar kesilme gerçekleşti. Bu sefer 7 dBye sabitledim aynı şey tekrardan oluyor. Çok fazla anlamadığım için çözüm de bulamıyorum kendim. Modem değerlerim şu şekilde:


100mbit paketi kullanmama rağmen zaten o hızı alamıyordum. Bunun için oluşturduğum kayıtlardan sonra meydana geldi bu sorun. Şu an için internet ve dsl ışığım yanmasına rağmen internet erişimi sağlayamıyorum, destek ekibi bana hız testi atmamı söylüyor internet erişimi sağlayamıyorken. Ne yapmam gerekiyor ?

Açılışta crc birikmiş normal fakat bi kaç gün daha crc de fazladan ve sıksık birikme oluyorsa anormal bir durum ve sürümü 790 a geçir.

İndirme snr değerini 13 db olacak şekilde kararlılık ayarını arttırın

Cevaplarınız için teşekkürler. SNR değerimi dün akşam saatlerinden beri 7 dB’ye sabit bir şekilde kopmasız kullandım. Başka bir yerlerden aldığım (duyum) bilgiye göre haftasonu TT altyapı çalışması yapmış ondan alabilirmiş fakat teknik servisten bu şekilde bilgi alamadım bilmiyorum. Sürüm konusunda dediğinizi deneyeceğim ve ek olarak sormak istediğim bir şey daha var. Gördüğünüz üzere Max Rate 95.000 civarlarındayken bana neden 50.000 civarları geliyor bilgi verebilir misiniz ?

Güncel değerler:


image

Çünkü hattınız 50 mbps’e sabitlenmiş. Stabil bir bağlantı için 50 üstüne çıkmamanızı öneririm.

Teşekkürler bilgilendirme için, sorunum çözüldü.

2 Beğeni